• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Глава Єврокомісії несподівано прибула до Києва: обговорить з Зеленським статус кандидата в ЄС (ФОТО)

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у суботу прибула до Києва, щоб провести переговори щодо заявки України на вступ до ЄС

Реклама на dsnews.ua

Про візит, який раніше не анонсувався публічно, фон дер Ляєн повідомила у Twitter, передає "ДС".

"Добре знову опинитися у Києві. Разом із президентом Зеленським я підіб'ю підсумки щодо спільної роботи, необхідної для відновлення, та щодо прогресу, досягнутого Україною на її європейському шляху", — зазначила глава Єврокомісії, додавши українською: "Європа з вами", — написала вона.

Очікується, що наступної п'ятниці Європейська комісія опублікує свою оцінку того, чи слід Україні надати статус кандидата на членство в ЄС. Надання статусу лідери ЄС розглянуть на саміті 23-24 червня.

Раніше джерела "Європейської правди" повідомляли, що мета візиту фон дер Ляєн – пояснити особисто президенту Зеленському стан речей і підказати, як Київ може запобігти негативному рішенню саміту ЄС. 

Зокрема, глава Єврокмоісії має намір розповісти, що існує список швидких рішень, які достатньо зробити, щоби довести європейцям намір Києва повернутися до реформ після завершення воєнного стану – і це зніме заперечення ключових противників визнання України кандидатом на вступ.

Як писала "ДС", очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз повинен підтримати вступ України до блоку, зберігаючи при цьому виконання всіх стандартів та вимог.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua