• USD 36.6
  • EUR 35.2
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Головний тренер збірної України Петраков заявив про готовність вступити до лав ЗСУ країну та викликав істерику росіян

Російський футбольний союз (РФС) вимагає від УЄФА дискваліфікувати головного тренера збірної України Олександра Петракова через заклик до санкцій проти росіян та готовність воювати за свою країну

Олександр Петраков
Олександр Петраков / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

РФС звинуватив Петракова в "дискримінації росіян та нездатності зберігати політичний нейтралітет", передає "ДС" з посиланням на The Guardian.

У листі до УЄФА Петракова звинувачують у "порушенні кодексів поведінки" через заклики до заборони росіян у міжнародному спорті та висловлювання про свою готовність вступити до лав Збройних сил.

Останні коментарі були зроблені Петраковим в квітневому інтерв'ю The Guardian.

"Я думав, якщо вони прийдуть до Києва, я візьму зброю і захищатиму своє місто. Мені 64 роки, але я вважав, що це нормально — зробити це. Думаю, я міг би вбити двох-трьох ворогів", — говорив тоді головний тренер.

Росіяни написали, що виступають "проти будь-якої дискримінації щодо країни" і "намагаються просувати футбол у дусі миру",

В Українській асоціації футболу відповіли на лист УЄФА, наголосивши, що Петраков проявив патріотизм.

"Коли на його країну напали нелюди-загарбники, він (Олександр Петраков — "ДС") був готовий захищати свою землю, своїх жінок та дітей. Його не взяли до армії через відсутність військового досвіду, але його крок є свідченням відданості країні та патріотизму. Про яку дискримінацію може йтися про націю, яка свідомо робить геноцид проти іншої?", — заявили в УАФ.

Як писала "ДС", у нещодавно звільненому від російських окупантів Ізюмі (Харківська область) виявлено масове поховання близько 440 мирних жителів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua