• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Головні митники України та Румунії обговорили реалізацію проекту ЄС щодо експорту агропродукції

Глави митних служб України та Румунії на зустрічі 12 липня обговорили з представником Європейського Союзу реалізацію проекту Єврокомісії з експорту аграрної продукції з України через територію Румунії "Шляхи солідарності"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресцентру Державної митної служби.

Переговори Голови Державної митної служби України В'ячеслава Демченка з президентом Румунської митної організації Богданом Ларі Міхеєм за участі представників Генерального директорату з питань оподаткування та Митного союзу Європейської комісії (DG TAXUD) відбулися у пункті пропуску "Порубне-Сірет".

На зустрічі узгодили формування консолідованих вантажів агропродукції, які під конвоєм перетинатимуть кордон України та здійснюватимуть митні формальності безпосередньо на митних постах на території Румунії.

Також на запит українських митників європейські партнери пообіцяли прискорити налагодження механізмів обміну попередньою митною інформацією, а також виділити фінансування для завершення будівництва пунктів пропуску "Красноїльськ" та "Дяківці" на українсько-румунському кордоні з метою їхнього якнайшвидшого відкриття.

Учасники зустрічі констатували необхідність якнайшвидшого приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту. При цьому представник Євросоюзу відзначив значний прогрес України у цьому напрямку (міжнародне застосування NCTS очікується у грудні 2022 року).

Крім того, сторони обговорили питання спрощення фітосанітарного та ветеринарного контролю на кордоні. В'ячеслав Демченко також передав румунським колегам перелік проблем, з якими стикається український бізнес під час здійснення зовнішньоекономічної діяльності на території Румунії.

    Реклама на dsnews.ua