• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

ГУР про Бєлгород: росіянам варто звикати до війни на своїй території

Росіяни повинні звикати до провокацій своїх же військових, як сталося в Бєлгороді. При цьому усі заяви про причетність української сторони до них є домислами

Реклама на dsnews.ua

Про це начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов розповів Spiegel, передає "ДС".

Він заявив, що не може коментувати інциденти в російському Бєлгороді, але натякнув, що росіянам варто звикати до такого роду подій.

"Хіба росіяни до цього не обстрілювали Київ? Звичайно, вони не хочуть уявляти, що війна може торкнутися їх території. Я розумію, що їм складно визнати, що вперше з 1943 року відбуваються напади на російську територію. Але вони повинні звикнути до цього", — зазначив Буданов.

За його словами, в української розвідки є відомості про те, що російська сторона сама готує провокації.

"Метою таких інсценувань зазвичай є виправдання власної агресії. Цього разу мета інша: по-перше, йдеться про консолідацію свого суспільства, яке в масі своїй відмовляється воювати. Їй потрібно показати, що Україна — терористична держава, загроза, яку необхідно зупинити.

А по-друге, відвернути увагу громадськості від Бучі та інших випадків насильства і вбивства дітей. Так що, якщо в найближчі дні вибухнуть вокзали, електростанції або цистерни з пальним і кожен раз будуть звинувачувати Україну, я не сильно здивуюся", — додав Буданов.

Як повідомляла "ДС", 29 березня в районі російського Білгорода неподалік українського кордону прогриміли потужні вибухи. Як стало відомо, вибухи пролунали на складах боєприпасів. Причинами вибухів міська влада називала "людський фактор", водночас журналіст Юрій Бутусов стверджував, що це робота українських військових.

У Центрі протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО вважають основними версіями вибухів на військових складах у Бєлгородській області Росії "людський фактор", а також спроби приховати сліди корупції в армії РФ.

Вже 1 квітня у Бєлгороді пролунали нові вибухи — цього разу на нафтобазі. Місцева влада звинувачувала "українські вертольоти", які нібито підірвали підприємство.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що Україна не має відношення до вибухів на нафтобазі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua