• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

"Харчовий" скандал у Міноборони: Резніков пообіцяв важливе рішення

Міністерство оборони поверне громадський контроль у питаннях закупівлі продуктів харчування та одягу для військовослужбовців

Реклама на dsnews.ua

Про це написав у своєму Facebook міністр оборони Олексій Резніков, повідомляє "ДС".

З його слів, Державна аудиторська служба провела позапланову перевірку забезпечення армії харчуванням силами внутрішнього аудиту Міноборони. Ще минулої осені відповідні структури комплексно перевірялися і внутрішнім аудитом та державними аудиторами.

Ця перевірка показала необхідність того, що система закупівель та контролю потребує змін, додав міністр. Саме аудит прискорив процес реорганізації системи закупівель у тиловому забезпеченні та спричинив кадрові рішення.

Також Резніков підкреслив, що він та його команда "зробили висновки з історії, яка спричинила суспільний резонанс", ймовірно, маючи на увазі так званий "харчовий скандал".

"Ми не були достатньо відкритими, тому не змогли пояснити результати нашої роботи, які відповідають суспільному запиту. Ми не створили достатніх механізмів, що гарантують довіру. Це помилка, яка буде виправлена.", — сказав він, додавши, що було проведено відповідні зустрічі у парламентських комітетах.

"Ми домовились повернути громадський контроль над закупівлями речового майна, ПММ, харчування з урахуванням обмежень військового стану", — наголосив Резніков.

Як писала "ДС", ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що Міноборони закуповує продукти для військових за цінами в 2-3 рази вищими, ніж у супермаркетах Києва. Сума контракту становила 13,16 млрд грн. Міноборони звинуватило журналістів у маніпуляціях.

Комітет ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки заслухав представників Міноборони, СБУ ДБР та НАБУ та вирішив залишити на посаді міністра оборони Олексія Резнікова. Проте його заступник В'ячеслав Шаповалов подав у відставку.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua