• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Харківську ТЕЦ-5 підозрюють в торгівлі з бойовиками "ЛДНР"

Реклама на dsnews.ua
Київський районний суд Харкова задовольнив клопотання слідчого і надав доступ до документів ЗАТ "Харківська ТЕЦ-5", яку підозрюють у торгівлі з бойовиками

Про це сказано в ухвалі суду, передає "ДС" з посиланням на Depo.Харків.

Так, суд розглянув клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, якими володіє ЗАТ "Харківська ТЕЦ-5".

Зокрема, слідчого цікавили документація, що стосується фінансово-господарських взаємовідносин підприємства з ТОВ "СТЦ "Будсервіс", ТОВ "Укрпроектэнергомонтаж", ТОВ "ЕНЕРГОКОНСАЛТ", ТОВ "БК РВ Груп", починаючи з 1 січня 2016 року по теперішній час.

В обґрунтування клопотання слідчий вказав, що на Харківщині переселенці, які раніше проживали на території "ЛДНР", спільно з невстановленими особами (суб'єктами господарювання, юридичними особами), налагодили канал постачання з тимчасово непідконтрольних територій різної металургійної трубної продукції, в тому числі на ПАТ "Харківська ТЕЦ-5".

Крім того, ці особи і їх спільники по налагодженій каналу в період з 13 квітня 2014 року по теперішній час в "ДНР" і "ЛНР" здійснюють поставки продовольчих та сільськогосподарських товарів. При цьому для продовження безперешкодного функціонування каналу частину продукції і товарів в подальшому передається представникам терористичних організацій на тимчасово непідконтрольних територіях, в результаті чого здійснюється сприяння їх діяльності.

Згідно з даними, отриманими УСБУ в Харківській області, встановлено, що посадові особи ЗАТ "Харківська ТЕЦ-5", діючи за попередньою змовою з керівниками підконтрольних підприємств, які мають ознаки фіктивності (ТОВ "СТЦ "Будсервіс", ТОВ "Укрпроектенергомонтаж", ТОВ "ЕНЕРГОКОНСАЛТ", ТОВ "БК РВ Груп"), організували злочинну схему постачання продукції з підприємств, які фактично розташовані в "ДНР".

Зокрема, встановлено, що одним з постачальників продукції з окупованої території є ТОВ "Харцизький трубний завод", яке націоналізовано так званої "ДНР" і в даний час працює на користь терористичної організації.

Поставка продукції з тимчасово окупованої території України здійснюється контрабандним шляхом через територію Російської Федерації або через лінію розмежування в районі проведення АТО. При цьому ЗАТ "Харківська ТЕЦ-5" перераховує кошти на адресу фіктивних підприємств через свої підконтрольні суб'єкти підприємницької діяльності з метою їх конвертації в готівку та часткового використання для закупівлі продукції у підприємств з "ДНР".

    Реклама на dsnews.ua