• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Хрести у Лаврі "почорніли" після "богохульства" ПЦУ: ЗМІ розвінчали фейк від Московської церкви (ФОТО, ВІДЕО)

Російська пропаганда публікує фотографії хрестів на банях Києво-Печерської Лаври. Стверджується, що вони почорніли після того, як у Лаврі провели богослужіння священики Православної церкви України

Києво-Печерська Лавра
Києво-Печерська Лавра / Скриншот
Реклама на dsnews.ua

Так, про це пише російська пропагандистська агенція "РІА-Новини", передає "ДС".

У своєму повідомленні пропагандисти цитують настоятеля Києво-Печерської Лаври – представника Української православної церкви Московського патріархату Павла (Петра Лебедя).

"Намісник Лаври, митрополит канонічної УПЦ Павло зазначив, що хрести були золотого кольору, поки там не відбулося святотатство. За його словами, почорніння хрестів означає, що "треба берегти святу апостольську церкву", — пише "РИА-Новости".

Спікер Священного синоду Православної церкви України Євстратій (Зоря) назвав подібні наративи від представників УПЦ МП та російських пропагандистів "брехливим шаманством замість православ'я".

"Це – вірування Павла Лебедя з прісними. З його подачі сьогодні тисячами розтиражували на своїх сторінках шанувальники МП в Україні "новину" про "знак", нібито саме 12 березня на Трапезному храмі Лаври потемніли хрести. І пов'язує Павло це з богослужінням ПЦУ та діями держави", — пише Євстратій у Facebook.

Представник ПЦУ констатує, що хрести "чорніли" і раніше — під час "каденції" Павла.

"На фото, які зроблено 7 січня, видно, що хрести на трапезному храмі виглядали так само, як і в березні. Якщо пошукати в Мережі, то можна побачити таких фото багато – саме з тих часів, коли в Трапезному хазяйнував Павло та МП. Тобто вони покинули храм вже з потемнілими хрестами", — зазначив Євстратій Зоря.

Священик ПЦУ додав, що "знаки", якщо вони й траплялися, слід трактувати явно не на користь представників УПЦ МП.

"Отже якщо і трактувати це як знак, то скоріше як знак служінь у Лаврі Павла та його однодумців. Які наповнені брехнею та шаманізмом замість правди та православ'я", — зазначив Євстратій.

Він також поділився посиланням на архівні фотографії.

Розвінчали фейки від представників УПЦ МП і журналісти.

"Фактчекери проєкту "Брехунець" визначили, що жодні хрести "не чорніли", то насправді на фото зображено хрести Трапезного собору. Водночас, Митрополит Єпифаній не проводив богослужінь ані у Києво-Печерській лаврі, ані у Трапезному соборі на Різдво". На той час він служив в Успенському соборі", — пише "Детектор Медіа".

Що стосується "почорнілих хрестів" на Трапезному соборі, пишуть журналісти — це наслідок відповідного ракурсу зйомки.

Зазначається, що фактчекерам вдалося знайти кілька фото з так званими чорними хрестами щонайменше з трьох ракурсів Трапезного собору. Фото датовані з 2009 року й досі. Фактчекери кажуть, що хрести на соборі є тьмяними самі по собі. А якщо їх зняти навпроти світла — вони справді здаватимуться чорними.

Як повідомляла "ДС", 10 березня Українська православна церква Московського патріархату отримала лист-попередження від Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про розірвання договору, згідно з яким ченці користувалися державною власністю.

У Мінкульті уточнили, що ченці та служителі Московського патріархату мають залишити всі приміщення Києво-Печерської лаври до 29 березня.

Настоятель Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив у своїй проповіді, що після вигнання УПЦ МП з Києво-Печерської лаври в Україні нібито розпочнеться Апокаліпсис. Він також сказав, що ченці не мають наміру залишати монастир.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua