• USD 36.6
  • EUR 38
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Хроніки "референдуму": окупанти полюють на вулицях, вдираються у квартири, дають голосувати мерцям (ВІДЕО)

На тимчасово окупованих територіях України триває другий день псевдореферендуму за "приєднання" до РФ. Окупанти всіляко намагаються "назбирати" голоси, вдаючись до найабсурдніших ідей

Реклама на dsnews.ua

До прикладу, у мережі з’явилися відео, як російські окупанти на Запоріжжі зі зброєю ходять по квартирах, щоб змусити людей взяти участь у псевдореферендумі, передає "ДС".

"На відео ми бачимо, як троє колаборантів в супроводі двох озброєних військових розносять рускій мір" прямо по квартирах.

Очевидно, що український Енергодар таким "гостям" не радіє. Порожні вулиці. Замкнуті квартири.

Разом з тим вже надходить інформація і від тих, кому таки не пощастило зустрітися з "комісією" особисто. Люди розповідають, як озброєний російський військовий дулом автомата тицяв у папірець і красномовно показував, де саме потрібно поставити галочку", — написав мер Енергодара Дмитро Орлов у Telegram.

Російські журналісти проєкту Astra поспілкувалися з жителями окупованої Василівки, які розповіли, що в місті вже є затримані, які спробували виступити проти референдуму або поставити "не ту галочку".

"Єдиний спосіб не брати участі в усьому цьому — не відкривати їм дверей. До мене вже приходили, досить довго і наполегливо стукали, але я не відчинив. Сиджу тихо вдома, удаю, ніби нікого немає", — розповів мешканець.

 

На Херсонщині "виборчі комісії" разом із озброєними окупантами їздять по області та полюють на людей, які всіма способами намагаються уникнути з ними зустрічі.

Як повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський, виборчі дільниці залишаються порожніми.

"Декому не пощастило вже двічі — по другому колу довелося заповнювати бюлетень та "голосувати"", — зазначив Соболевський.

Також він повідомляє, що на окупованих українських територіях практикується сімейне голосування. Якщо вдома застали лише одного члена сім'ї, наказують взяти кілька бюлетенів та "проголосувати" за всіх.

В Алчевську на Луганщині росіяни на "референдумі" враховують "голоси" навіть тих, хто у полоні або загинув,

"Є кому голосувати. На фронті житель Алчевська, або вже в полоні, чи загинув – якимось чином проголосує. Можливо, й телепатично – голос врахують.

Аби підвищити явку, працівники "виборчих комісій" в супроводі озброєних військовослужбовців Російської Федерації примушують жителів голосувати безпосередньо в місцях їх проживання.

Зупиняють на вулиці. На заперечення, що немає із собою паспорта, відповідають лаконічно: "І не потрібен – ми тебе і так знаємо".

Обдзвонюють. Працюючим у разі відмови заявитись на "дільниці" погрожують звільненням. Знаходять навіть тих, хто виїхав на Росію. Запрошують проголосувати й там", — розповів очільник ОВА Сергій Гайдай у Telegram

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua