• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Хто найбільше зробив для країни у цьому році: соціологи проаналізували відповіді українців (ІНФОГРАФІКА)

24% опитаних українців вважають, що найбільше для країни у 2021 році серед політичних та громадських діячів зробив президент Володимир Зеленський

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати соціологічного дослідження Українського інституту майбутнього "Підсумки та прогнози 2021-22", передає "ДС".

На другому місці, за результатами опитування — п'ятий президент Петро Порошенко. Те, що Порошенко зробив для України найбільше серед усіх осіб у рейтингу, вважають 4%.

За Порошенко у списку йдуть: колишній спікер парламенту Дмитро Разумков — 3%, нардеп від ОПЗЖ Юрій Бойко – 3%, нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук – 2%, експрем'єр Володимир Гройсман — 2%, лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко — 2%, лідер партії "Наші" Євгеній Мураєв — 1%, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко — 1%.

У тому, що найбільше за усіх для країни у цьому році зробив лідер "Радикальної партії" Віктор Ляшко, упевнені 0,9% опитаних, прем'єр-міністр Денис Шмигаль — 0,8%, лікар та телеведучий Євген Комаровський — 0,8%, журналіст Дмитро Гордон — 0,5%, секретар РНБО Олексій Данілов — 0,5%, нардепи від ОПЗЖ Вадим Рабінович та Ілля Кива — по 0,3%.

Також, серед осіб, які зробили для України найбільше у році, що минає, громадяни назвали: журналіста Савіка Шустера — 0,3% опитаних, лідера партії "Сила та честь" Ігоря Смешка — 0,2%, главу МВС Дениса Монастирського — також 0,2.

За ними йдуть голова президентського Офісу Андрій Єрмак, скандальний нардеп від "Слуги народу" Микола Тищенко та спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук. Всі вони набрали по 0,1% голосів опитаних.

У цьому опитуванні серед осіб, які найбільше зробили для країни за рік, взагалі ніхто не назвав віцеспікера Верховної Ради Олександра Корнієнка та лідера партії "Голос" Кіру Рудик.

4% з опитаних віддали свій голос за особу, яка не присутня у списку, а 38% заявили, що ніхто з перелічених діячів нічого не зробив для України у цьому році. 21% не визначилися з відповіддю.

Найбільше серед тих, хто вважає, що Зеленський зробив найбільше для країни, (44%) — молоді до 24 років.

Найменше — респондентів віком 55 і більше років – 17%.

Метою дослідження є оцінка соціально-політичних настроїв населення України;

Географія: Україна (національний проєкт);

Обсяг вибірки: 2400;

Терміни проведення: 28.11 – 10.12.2021;

Методологія: Опитування face-to-face щодо структурованої інтерактивної анкети на планшеті з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань "LEMUR";

Дизайн вибірки: Генеральна сукупність опитування становить 30 842 531 мешканців України (крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим) віком від 18 років та старших. Обсяг вибіркової системи становить 2400 респондентів. Вибірка пропорційно стратифікована за ознаками "області України та м. Київ" та "тип населених пунктів — міські/сільські". За типом побудови вибірка триступінчаста, комбінована — ймовірнісна на ступені відбору населених пунктів та початкових адрес для маршрутів опитування, з квотним скринінгом на рівні відбору респондентів. Загалом вибірка представляє доросле населення України (віком 18 років і старше). Статистична похибка із ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.

Нагадаємо, згідно із результатами цього опитування, найбільше українцям із усіх політиків та громадських діячів цього року також запам'ятався президент Володимир Зеленський.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua