• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Хто стоїть за розгортанням руху ПВК Редан в Україні: у Нацполіції відповіли

У Нацполіції України розповіли, що за cпалахом активністі в країні молодіжного руху ПВК Редан стоять російські пропагандисти

Реклама на dsnews.ua

Про це під час брифінгу Media Center Ukraine повідомив заступник начальника Управління ювенальної превенції Національної поліції Ярослав Шанько, передає "ДС".

"Зокрема було встановлено, що у соцмережах та у новостворених Телегам-каналах адміністратори поширюють інформацію та провокують молодь до масових скупчень та фізичних протистоянь між собою. Першочергова перевірка показала, що штучний розвиток такої субкультури – це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації ситуації в Україні", – заявив він.

Шанько зауважив, що доказом цього є те, що перший інцидент з ПВК Редан, який стався 22 лютого, був у Росії.

Саме після цього російські спецслужби використали таку ситуацію, як модель провокації заворушень, на території України з метою дестабілізації ситуації. І саме в цьому їм допомагають адміністратори каналів та груп, які закликають до масових скупчень та протистоянь, щоб навмисно втягнути дітей у протиправну діяльність, – додав він.

Представник Нацполіції зазначив, що активність в Інтернеті нового молодіжного руху, метою якого є провокування конфліктів та масових бійок, була помічена наприкінці лютого.

За неповний тиждень поліцією було зафіксовано 40 таких зустрічей молоді, утім завдяки оперативному реагування з боку правоохоронців сутичок не відбулось.

На сьогодні, поліція заблокувала 50 відповідних каналів та груп, встановили 45 адміністраторів цих майданчиків. Наразі поліція встановлює джерела фінансування таких каналів, адміністраторів та організаторів.

Як писала "ДС", національна поліція України вже заблокувала роботу 18 каналів та груп у соціальних мережах, створених російськими пропагандистами для штучного розповсюдження субкультури "Редан".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua