• USD 36.6
 • EUR 38.7
 • GBP 45
Спецпроєкти

"Саме зараз треба й можна зупинити війну": Зеленський назвав 10 умов для миру (ВІДЕО)

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи дистанційно перед учасниками саміту "Групи двадцяти", представив пропозиції України щодо досягнення миру з Росією

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Офіс президента України
Реклама на dsnews.ua

Промову Зеленського опублікував Офіс президента, передає"ДС".

За словами глави держави, "є набір рішень, які потрібно реалізувати", і він хоче, щоб розмова про це була публічною, а не залаштунковою.

"Я хочу, щоб ця агресивна російська війна закінчилася справедливо й на основі Статуту ООН і міжнародного права, а не "абияк" – за влучним формулюванням пана Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша", — заявив Зеленський.

"Не варто пропонувати Україні компроміси із совістю, суверенітетом, територією та незалежністю. Ми поважаємо правила, і ми – люди слова. Україна завжди була лідером миротворчих зусиль, і світ це бачив. І якщо Росія каже, що нібито хоче закінчити цю війну, хай доведе це діями", — сказав президент.

Він додав, що словам Росії довіряти неможливо, і "не буде жодних "Мінськів – 3", які Росія порушить одразу ж після укладення".

Володимир Зеленський запропонував 10 пунктів для досягнення миру з Росією:

 1. Радіаційна та ядерна безпека.
 2. Продовольча безпека.
 3. Енергетична безпека.
 4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
 5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
 6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
 7. Повернення справедливості.
 8. Протидія екоциду.
 9. Недопущення ескалації.
 10. Фіксація закінчення війни.

"Ми не дамо Росії перечекати, наростити сили, а потім розпочати нову серію терору та глобальної дестабілізації. Впевнений, що саме зараз треба й можна зупинити руйнівну російську війну", — наголосив глава держави.

Як писала "ДС", під час виступу Володимир Зеленський декілька разів назвав "Групу двадцяти" не G20, а G19, "виключивши" з неї Росію.

Редактор: Віктор Костенко
  Реклама на dsnews.ua