• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Із Запорізької АЕС надходять тривожні сигнали, — Галущенко

Місія Міжнародного агентства з атомної енергії на Запорізькій АЕС заявляє про "непрофесійну поведінку" російських окупантів на захопленій ЗАЕС

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко в ефірі національного телемарафону, повідомляє "ДС".

"Місія МАГАТЕ підтверджує, що росіяни експлуатують станцію в такому режимі, що стан обладнання та устаткування на ЗАЕС значно погіршується. Є відчуття, що одна з цілей загарбників: після деокупації залишити нам її в неробочому стані", – сказав глава Міненерго.

Галущенко також додав, що дипломатичні зусилля щодо повернення Україні контролю над Запорізькою АЕС зайшли в глухий кут.

"Наразі ситуація зайшла у глухий кут. Наша позиція, яку ми озвучуємо на всіх міжнародних майданчиках, зводиться до того, що будь-які переговори стосовно ЗАЕС мають базуватись: по-перше – на демілітаризації станції, по-друге – виході із ЗАЕС працівників "Росатому". По-третє, український персонал має отримати можливість спокійно, без тиску оперувати ядерним об‘єктом. Але у відповідь на це ми отримали нікчемний указ Володимира Путіна про те, що ЗАЕС – це "федеральна" власність, із реєстрацією відповідної компанії в Москві з назвою "Запорізька станція", – констатував Міністр.

Як повідомляла "ДС", 2 березня МАГАТЕ змогла провести ротацію експертів місії на Запорізькій АЕС, яку російські окупанти блокували понад три тижні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua