• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Із Зони відчуження ЧАЕС незаконно вивозили радіоактивні матеріали, — ОГПУ

Правоохоронці викрили протиправну схему вивезення з території Зони відчуження Чорнобильської АЕС радіоактивних матеріалів, а також заволодіння коштами державного підприємства з використанням підроблених документів

ЧАЕС
Із Зони відчуження незаконно вивозили радіоактивні матеріали / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Офісу генерального прокурора, передає "ДС".

За даними слідства, керівники приватного підприємства у 2015-2016 роках уклали договір з Державним спеціалізованим підприємством "Чорнобильська АЕС". За ним, підприємець мав надати послуги з демонтажу, переробки і звільнення від регулюючого контролю обладнання та конструкцій машинної зали 1-го блоку ЧАЕС, що є останнім етапом процесу поводження з радіоактивними матеріалами.

"Після демонтажу радіоактивних труб машинної зали 1-го блоку ЧАЕС загальною масою 391,5 тонни підприємець фактично не провів роботи з деактивації труб. А службові особи підприємства підробили документи щодо їх звільнення від регулюючого контролю, заволодівши державними коштами на загальну суму понад 3 млн грн", — кажуть в ОГПУ.

Після цього заражені іонізуючим випромінюванням матеріали були вивезені з території Зони відчуження Чорнобильської АЕС і в подальшому передані третім особам.

Одному з керівників приватного підприємства оголосили підозру у привласненні майна шляхом зловживання службовою особою службовим становищем в особливо великих розмірах, передачі радіоактивних матеріалів без передбаченого законом дозволу за попередньою змовою групою осіб та у складанні службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 265, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України).

Як писала "ДС", генералу російського війська з позивним "90-й" Олегу Якушеву, який у складі Збройних сил РФ брав участь у захопленні Чорнобильської АЕС, заочно оголосили підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua