• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

До реформи митниці хоче долучитись "король контрабанди" Куршутов, - ЗМІ

Бізнесмен Сєяр Куршутов, який здобув славу одного з "королів контрабанди" і перебуває під санкціями РНБО, намагається просунути до Офісу президента свій план реформування митниці

Реклама на dsnews.ua

Про це, повідомляє "ДС", пише Інформатор

Як зазначає видання, до 2014-го року він нерідко відвідував Москву (востаннє був там у 2016-му). Однак після анексії Криму кримський татарин Сєяр Куршутов виїхав на материкову Україну.

"Представляючись бізнесменом у сфері логістики та транспортних перевезень, він одразу втягнувся у контрабандні схеми. ЗМІ називали його "правою рукою" екс-нардепа Олександра Грановського, який був "смотрящим" за так званим "Офісом контрабанди", — стверджує Інформатор.

За даними Blind Trust, збитки держбюджету від діяльності цього "офісу" склали 28 млрд грн без врахування доходів з наркотрафіку. Як зазначає видання, "контроль над митниками Куршутову вдалось встановити при підтримці СБУ шляхом погроз та шантажу". 

Інформатор наводить схему, за якою начебто діяв Куршутов: в обмін на преференції з боку СБУ контрабандисти мали спровокувати незговірливих митників узяти хабаря. Йшлося про незначні виправлення помилок у документах митного оформлення. Однак за КПК кримінальна відповідальність митників настає незалежно від отриманої суми хабаря, тож у працівників митниці, стверджує видання, залишався вибір: або в’язниця, або співпраця з контрабандистами.

За інформацією Інформатора, питання до діяльності Куршутова з'явились ще за часів його перебування у Криму. Так, його компанію "Чисте місто плюс", яка вивозила сміття у Сімферополі, звинувачували в ухиленні від податків на понад 3 млн грн. Окрім того, йдеться у матеріалі, Куршутов начебто має зв’язки з окупаційною владою Криму, а також сепаратистами ОРДЛО: його транспортна компанія нібито возила контрабанду через Маріуполь до так званої "ДНР".

Попри мільйонні доходи від контрабанди на самого Куршутова не зареєстровано жодного майна. Однак, зауважує Інформатор, у власності його дружини — моделі з Білорусі Катерини Любчик — будинки, квартири у Києві, зокрема і в елітному районі, ресторани та автопарк з Bentley Bentayga.

Як відзначає Інформатор, після зміни влади у 2019-му році Куршутов залишився на контрабандних потоках. Це пов’язують із зв’язками із заступником голови Офісу президента Андрієм Смірновим, який до призначення в ОП був адвокатом Куршутова.

"За даними "Слідство.Інфо" Смірнов може бути причетним до втечі з країни підозрюваного в хабарництві судді Миколи Чауса. Стосунки Куршутова та Смірнова навряд можна назвати суто діловими. Журналісти порталу "Голос" з’ясували, що з початку 2020-го року вони щонайменше 4 рази разом перетинали кордон в аеропорту "Київ", — пише видання

Однак, зауважує Інформатор, стосунки Куршутова з Офісом президента змінились після того, як у квітні 2021 року Рада національної безпеки та оборони запровадила проти Куршутова санкції, долучивши його до так званого "списку контрабандистів". 

"За даними ЗМІ, Смірнов попередив Куршутова про санкції, що дозволило йому зняти гроші з банківських рахунків до їхнього блокування", - пише видання

Однак, зауважує Інформатор, причиною введення санкцій могла бути медійна діяльність Куршутова: екс-міністр внутрішніх справ Арсен Аваков стверджував, що Куршутов фінансує опозиційний сайт "Цензор.net", який критикував Офіс президента і його очільника Андрія Єрмака. 

Сьогоді, відзначає видання, Куршутова цитують у ЗМІ як експерта, однією з профільних тем якого є корупція на митниці. Про це він останнім часом часто пише й у своїх соцмережах. Джерела Інформатора стверджують, що Куршутов намагається просунути свій варіант митної реформи в Офісі президента.

"Наші джерела кажуть, що шансів у Куршутова стати "новим-старим королем контрабанди" немає, оскільки президент Володимир Зеленський чітко дав зрозуміти: жодних "сірих" схем та лівих заробітків. До того ж, плямувати свою репутацію співпрацею з контрабандистом Грановського навряд чи хто-небудь захоче", — зауважує видання.

    Реклама на dsnews.ua