• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Кабмін повністю заборонив експорт українського вугілля

Кабінет Міністрів на засіданні 7 вересня ухвалив постанову "Про внесення зміни до додатку 1 до постанови Кабінету міністрів України від 29 грудня 2021 р. №1424", яка передбачає внесення коксівного вугілля до переліку товарів, експорт яких заборонено

Українське вугілля
Українське вугілля / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міненерго, передає "ДС".

У відомстві пояснили, що це рішення було прийнято з метою забезпечення належної підготовки та проходження опалювального сезону, зокрема, накопичення достатніх запасів палива для теплової генерації.

Ще одна з цілей ухвалення рішення полягає у запобіганні зловживанням та маніпуляціям з якістю вугілля, які можуть бути використані для роботи теплової генерації під час опалювального сезону, а натомість направлятися на експорт.

"Державними стандартами дозволяється використовувати коксівне вугілля у складі паливних сумішей для ТЕС, ТЕЦ і котелень. Таким чином коксівне вугілля може розглядатися як складова паливного балансу для теплової генерації в рамках підготовки до осінньо-зимового періоду 2022/23", — зауважили у Міненерго.

Як писала "ДС", міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що з початком опалювального сезону найскладніша ситуація очікується на окупованій території Запорізької області.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua