• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Кабмін схвалив виплати підвищених стипендій абітурієнтам з Криму та ОРДЛО

Уряд вніс зміни до порядку використання державних коштів для забезпечення реінтеграції молоді з ОРДЛО та окупованого Криму. Вступникам з окупованих територій сплачуватимуть близько 6 тисяч гривень стипендії на підготовчих курсах

Кабмін
Кабмін
Реклама на dsnews.ua

Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабміну, передає "ДС".

"Удосконалення документа спрямоване на збільшення стипендіального забезпечення абітурієнтів з тимчасово окупованих територій, які проходитимуть навчання на реінтеграційних курсах у 2022 році. З 1 січня 2022 року воно становить три прожиткові мінімуми для працездатних осіб, встановлені на 1 січня календарного року на одну особу (7 443 грн) без урахування податків та зборів, що мають бути сплачені. Після всіх відрахувань сума становитиме близько 6 тис. грн", — уточнили в Мінреінтеграції.

Також Кабмін додав до цільової авдиторії курсів людей, котрі попереднього року здобули повну загальну середню освіту та заборонив брати в них участь студентам і випускникам закладів вищої освіти, а також тим, хто навчався на курсах у минулих роках.

Крім того, уряд змістив акцент з навчання на реінтеграцію молоді з тимчасово окупованих територій в український соціокультурний простір.

"До того ж зміни стосувалися й міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Відтепер саме цей державний орган затверджуватиме методичні рекомендації для закладів вищої освіти державної власності щодо підготовки, забезпечення та проведення реінтеграційних курсів", — зазначили у відомстві.

Як писала "ДС", Мінреінтеграції запропонувало Кабінету міністрів підвищити стипендію до 6500 гривень усім студентам із Криму та окупованого Донбасу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua