• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Кабмін затвердив порядок зберігання тіл загиблих окупантів

Для інформування про знаходження тіл буде створено кол-центр при Нацполіції

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів затвердив порядок збирання та зберігання тіл загиблих російських окупантів. Відповідну постанову уряд ухвалив 5 березня.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на урядовий портал.

Документ ухвалили для недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації та виникнення небезпечних інфекційних захворювань на території України.

За збирання тіл відповідатимуть військові адміністрації з органами місцевого самоврядування. До складу відповідних груп мають бути залучені представники сил територіальної оборони, Нацгвардії, поліції, ДСНС, слідчих органів, а також за згодою представників бюро судово-медичної експертизи, громадських та релігійних об'єднань, громадських організацій, волонтерів та інші.

Групи будуть забезпечені патолого-анатомічними мішками, гігієнічними засобами та обмундируванням та засобами фотофіксації, спеціалізованим транспортом для перевезення тіл або автомобілями з червоним хрестом.

Крім того, до збору можна буде залучати журналістів для фіксування з метою подальшого інформування про наслідки вторгнення РФ.

Для інформування про знаходження тіл буде створено кол-центр при Нацполіції.

Тіла та останки перевозяться в морги чи інші певні місця та поміщаються у спеціальні рефрижератори на залізничній базі або причепи-авторефрижератори.

Після заповнення моргів тіла транспортуються до єдиного центру, з якого їх доставлять до Росії або тимчасово окуповані території.

Передача тіл відбувається за участю представників міжнародних організацій лише після остаточного встановлення, пізнання, ідентифікації осіб загиблих, які проводяться не більше ніж 15 днів.

Непізнані, невстановлені, неідентифіковані тіла та останки залишаються на зберіганні у рефрижераторах на момент встановлення осіб загиблих.

Нагадаємо, Міноборони Росії наказало ховати своїх військових у братських могилах, зокрема на території Білорусі, або знищувати тіла, щоб приховати свої втрати в Україні.

    Реклама на dsnews.ua