• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Кабмин забрав монастир Печерської лаври з користування УПЦ МП

Кабінет міністрів визнав рішення про передачу УПЦ МП в безоплатне користупання Свято-Успенський монастир у Києво-Печерській лаврі таким, що втратило чинність

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр культурита інформаційної політики Олександр Ткаченко, повідомляє "ДС".

"Уряд визнав таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України часів Януковича від 11 липня 2013 р. No 519 "Питання передачі в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (чоловічий монастир) Української православної церкви будівель і споруд", — пояснив він.

Крім того, низкою законних рішень управління майном Лаври перейшло до держави, бо саме держава є власником цих об’єктів.

Як повідомляла "ДС", 10 березня Українська православна церква Московського патріархату отримала лист-попередження від Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про розірвання договору, згідно з яким ченці користувалися державною власністю.

Настоятель Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив у своїй проповіді, що після вигнання УПЦ МП з Києво-Печерської лаври в Україні нібито розпочнеться Апокаліпсис. Він також сказав, що ченці не мають наміру залишати монастир.

Нагадаємо, 30 березня агресивні прихожани УПЦ МП не пустили до Лаври комісію Міністерства культури, яка мала проводити інвентаризацію майна "Києво-Печерського заповідника".

Намісник Києво-Печерської лаври митрополит УПЦ МП Павло (Лебідь) в оточенні прихильників пригрозив журналістам побиттям та перешкоджав їхній діяльності. Також деякі священнослужителі напали на журналістів.

30 березня Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову Української православної церкви (Московський патріархат) до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" щодо розірвання договору оренди.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua