• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

Як купити рецептурні препарати в регіонах, де тривають бойові дії: роз'яснення МОЗ

У регіонах, де ведуться бойові дії, рецептурні препарати за потреби можна буде придбати без е-рецепта і навіть рецепта взагалі, окрім наркотичних

Продаж ліків
У МОЗ наголосили, що не розширюють перелік рецептурних препаратів
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров'я, передає "ДС".

У МОЗ наголосили, що не розширюють перелік рецептурних препаратів, тільки на вже чинний вводять додатковий інструмент — електронний рецепт.

"У регіонах, де ведуться бойові дії, рецептурні препарати за потреби можна буде придбати без е-рецепта і навіть рецепта взагалі, окрім наркотичних (рецептурних) препаратів", — кажуть у міністерстві.

Військові адміністрації, підрозділи ЗСУ, а також волонтерські й благодійні організації можуть закуповувати рецептурні ліки для потреб воєнного часу гуртом безпосередньо у дистриб’юторів, і для цього рецепт не потрібен.

"Так триватиме до нашої перемоги", — зазначають у МОЗ. 

Е-рецепт на рецептурний препарат може виписати будь-який лікар, який відповідає за лікування людини. Це може бути лікар як державного, комунального, так і приватного закладу чи ФОП — обмежень немає.

У разі тривалого лікування хронічних захворювань, за потреби продовжити лікування чи профілактику, повторний електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримати, звернувшись до лікаря дистанційно. А за паліативного хворого ліки за е-рецептом може отримати будь-хто з родичів за наявності відповідного документа.

"Це дозволить контролювати відпуск рецептурних ліків в аптеках і головне – мінімізувати негативні прояви самолікування серед українців, відстежувати дотримання режиму прийому ліків та убезпечити пацієнта", — пояснюють свою позицію у МОЗ.

Як писала "ДС", з 1 квітня в Україні рецептурні препарати в аптеці можна отримати не лише за паперовим, а і за електронним рецептом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua