• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Як мешканцям зони бойових дій та захоплених територій отримати пенсію: інструкція Мінсоцполітики

Пенсію людям, яким неможливо доставити її за місцем проживання, зарахують на рахунки в "Ощадбанку"

Пенсії можуть перевести на рахунки в "Ощадбанку"
Пенсії можуть перевести на рахунки в "Ощадбанку"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства соціальної політики, передає "ДС".

Як зазначається, Кабінет міністрів ухвалив рішення, яке передбачає, що пенсіонерам, які отримували пенсії не на банківські картки, а за місцем проживання, і залишилися на територіях, які окуповані, оточені, де йдуть активні бойові дії, через що "Укрпошта" не має технічної можливості доставляти там пенсію, вся сума пенсії зараховуватиметься на рахунки, відкриті в "Ощадбанку".

"Пенсія буде зарахована на рахунки після подання Укрпоштою за погодженням з військово-цивільними адміністраціями до Пенсійного фонду інформації про відсутність технічної можливості здійснювати виплату і доставку пенсій на певних територіях", — кажуть у Мінсоцполітики.

Кошти з рахунку пенсіонер зможе одержати у будь-якому відділенні "Ощадбанку" на безпечній території на підставі паспорту та довідки з номером податкового коду, підписавши договір банківського рахунку.

Якщо людина не звернулась до "Ощадбанку" за коштами, то вся сума пенсії зберігається, і одразу після відновлення можливості "Укрпошта" доставить людині за місцем проживання неодержану суму пенсії і пенсію за поточний період.

Якщо пенсіонер переселився на безпечну територію, то за його зверненням до Пенсійного фонду пенсія може виплачуватися "Укрпоштою" за новим місцем перебування, через "Ощадбанк" або інший обраний уповноважений банк.

Для пенсіонерів, які отримують виплати на банківські картки, нічого не змінюється, і їм пенсія зараховується на картки.

Як писала "ДС", родичі людей, зниклих без вісті, можуть отримати пенсію по втраті годувальника.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua