• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Канада може надати Україні гарантії безпеки: Зеленський заявив про роботу над документом

В Офісі президента працюють над документами, згідно з якими Канада зможе надати Україні гарантії безпеки

Джастін Трюдо та Володимир Зеленський
Джастін Трюдо та Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент України Володимир Зеленський на пресконференції в Києві, передає "ДС".

"Ми розуміємо, що сьогодні в час війни Україна не може стати членом НАТО, це суперечить Альянсу, але нам потрібна допомога", — зауважив президент.

Зеленський подякував за ті гарантії, якими Україна вже забезпечена, але наголосив, що на цьому шляху до НАТО країні треба юридичні гарантії безпеки.

"Вони підготовлені нашою стороною і ми розмовляємо з партнерами. Тут також одна з головних ролей у Канади. Ми хочемо, щоб Канада була одним з гарантерів. Ми говорили з Джастіном про це, зараз наші радники спілкуються, працюємо над відповідним документом", — підкреслив президент.

Зазначимо, президент України перед липневим самітом НАТО заявив, що Україна потребує гарантій безпеки від Заходу, які зафіксують на папері.

"Якщо ми поки що не в НАТО, нам це потрібно на папері. Навіщо? Щоб через півроку чи через рік ніхто з лідерів не почав говорити, що його суспільство втомлюється та економіка втомлюється, тому вони не можуть давати нам відповідні обсяги", — сказав він.

Як писала "ДС", раніше президент Володимир Зеленський заявив, що розуміє неможливість вступу України до НАТО під час війни, проте не бачить сенсу брати участь у саміті НАТО у Вільнюсі, якщо за підсумками Україна не отримає конкретних сигналів щодо того, коли вона може приєднатися до Альянсу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua