• USD 36.6
  • EUR 37.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

"Кандидатський статус" України: Кулеба назвав найбільших скептиків з-поміж держав ЄС

Нідерланди і Німеччина були найбільш скептично налаштованими стосовно надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу

Статус України в ЄС
Нідерланди і Німеччина були найбільш скептичними щодо надання Україні статусу кандидата в члени ЄС
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю LB.ua, передає "ДС".

Він зазначив, що Нідерланди і Німеччина були найбільш скептично налаштованими стосовно надання Україні статусу кандидата. Водночас найбільші скептики ніколи не пропонували Україні "напіврішень" замість надання такого статусу.

"Тому я точно не скажу вам, хто пропонував оці альтернативні напіврішення, бо це були більш-менш прихильні до нас країни. Вони просто казали по дружньому: "Дивіться, ну не буде (статусу кандидата, – ред.), бо он є скептики, ви їхню думку не зміните". Тому я можу абсолютно спокійно сказати, хто належав до табору скептиків, але їх якраз не доводилося в цьому плані переламувати, тому що вони були проти. Вони вважали, що Україні треба щось дати, але не пов’язане з юридично зафіксованою обіцянкою членства в Європейському Союзі. Це були Нідерланди, це була Німеччина", – сказав міністр.

За словами Кулеби, президент Франції Еммануель Макрон зіграв важливу роль у тому, щоб знайти правильний підхід у спілкуванні з канцлером Німеччини. Важливу роль зіграв і премʼєр-міністр Італії Маріо Драгі. 

"Було засідання Європейської ради, всі сиділи мовчали, Драгі взяв на себе відповідальність і сказав: "Я підтримую, я за". Він хотів показати, що підтримка кандидатства – це не лише історія наших традиційних найкращих друзів – поляків, балтійців та інших країн, – а що є велика країна, яку традиційно вважали такою більш прихильною до Росії, і яка ухвалила для себе стратегічне рішення. Роль цих людей насправді не можна применшити", – наголосив Кулеба.

Як писала "ДС", Дмитро Кулеба наразі не бачить передумов для зміни НАТО своєї практичної політики щодо набуття членства України в Альянсі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua