• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Катастрофа "МАУ": Міжнародна група висунула вимогу Ірану

Міжнародна група з координації допомоги жертвам катастрофи лайнера "Міжнародних авіаліній України", збитого в небі над Тегераном, зажадала від іранської влади приєднатися до переговорів

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у спільній заяві групи, до якої входять представники Канади, Швеції, Великої Британії та України, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу МЗС України.

Так, Міжнародна група провела онлайн-зустріч, щоб обговорити відповідь Ірану на пропозицію щодо обговорення відшкодування збитків та кроків, які необхідно зробити для забезпечення відповідальності та справедливості.

Група надіслала ще один запит, яким запросила Іран обговорити питання протягом тижня з 17 січня 2022 року. Проте, враховуючи очевидне небажання Тегерана конструктивно та своєчасно вирішувати це питання, у нашій відповіді наголошується, що іранська сторона має до 5 січня 2022 року підтвердити свою готовність брати участь у переговорах із Координаційною групою. У разі відмови Ірану від співпраці Координаційна група серйозно розгляне інші шляхи вирішення питання міжнародного права.

Як повідомляла "ДС", суд канадської провінції Онтаріо визнав терористичним актом атаку Ірану на український літак рейсу PS752, який був збитий іранськими військовими під час вильоту з Тегерану 8 січня 2020 року.

17 березня 2021 року Іран надав фінальний звіт про причини катастрофи літака МАУ. Згідно з документом, причиною катастрофи українського літака стала помилка оператора системи ППО. Іранська сторона стверджує, що літак було випадково визначено як "ворожу ціль". Українська сторона поставила під сумнів правдивість висновків звіту.

Влада Ірану затвердила суму компенсацій родичам жертв авіакатастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" в небі над Тегераном у розмірі $150 тисяч і заявила, що вже розпочала виплати.

Довідка: 8 січня 2020 року в Ірані розбився літак МАУ, загинуло 176 людей. На борту Boeing 737 були 11 громадян України, у тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великобританії. Через три дні президент Ірану Хасан Роухані визнав, що український лайнер був збитий іранськими військовими помилково.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua