• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Кого з цивільних окупанти частіше беруть у полон на Херсонщині: активісти назвали 5 категорій

Російські окупанти найчастіше беруть у полон в Херсонській області п’ять категорій цивільних

Полон
Окупанти найчастіше беруть у полон в Херсонській області п’ять категорій цивільних
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів голова правління "Крим SOS" Олексій Тільненко в ефірі "Українського радіо", передає "ДС".

"У першу чергу вони, звичайно, полювали на чинних або колишніх співробітників сфери безпеки та оборони: колишні атовці, колишні військові, колишні співробітники правоохоронних органів, спецслужб. Або чинні співробітники, або, наприклад, люди, які членами територіальної оборони були, а також родичі цієї категорії", — розповів він.

Друга категорія — люди із соціальним капіталом: сільські та міські голови, депутати, підприємці, вчителі та лікарі. Третя — лідери думок: активісти, журналісти, блогери, волонтери й священнослужителі. Четверта — затримані внаслідок фільтрації. Таких людей можуть підозрювати чи обвинувачувати в сприянні Україні. П’ята категорія — випадкові жертви.

За словами Тільненка, здебільшого окупанти затримують тих, хто ще може вплинути на думку місцевих. 

Він також зазначив, що ситуація з наданням правової та іншої допомоги цивільним заручникам на новоокупованих територіях України та у Криму значно відрізняється.

"Якщо порівнювати новоокуповані території та тимчасово окупований Крим, то, звичайно, шанс на правовий захист більший у Криму. Бо на території Херсонщини чи Запорізької області, окупованих частин, розмови про правовий захист взагалі нема. Тобто там немає взагалі ніякого захисту. Там люди перебувають постійно під тортурами. Правову чи іншу допомогу їм надати неможливо", — заявив Олексій Тільненко.

Як писала "ДС", окупаційна "адміністрація" на захопленій частині Запорізької області накопичила двомісячну заборгованість із заробітної плати перед бюджетниками.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua