• USD 36.6
 • EUR 38.9
 • GBP 44.8
Спецпроєкти

Кого президент призначив головами райдержадміністрацій в Києві, які освоїли 1,2 млрд грн на укриття

Після трагедії 1 червня, коли уламок ворожої ракети забрав життя киян через закрите бомбосховище винуватих не знайшлося. Точніше, "цапом відбувайлом" зробили сторожа укриття, який поїхав на СІЗО

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Президент Зеленський доручив провести перевірку стану укриттів столиці, а прокуратура спільно з поліцією розслідує факти розкрадань бюджетних коштів, виділених на ремонт укриттів в районах столиці.

За даними КМДА, у 2022-2023 р.р. з міського бюджету на облаштування укриттів на райдержадміністрації виділено 1,2 млрд гривень.

У рамках слідства зібрано докази, які підтверджують злочинні дії та змову замовників робіт з переможцями тендерів, направлені на розтрату та заволодіння бюджетними коштами під час реконструкції об’єктів укриття, — йдеться у повідомленні прокуратури.

Основними розпорядниками коштів на укриття є голови райдержадміністрацій столиці, яких призначає та звільняє Президент.

І сьогодні їм загрожує кримінальна відповідальність через розкрадання 1,2 млрд бюджетних коштів, виділених на ремонт укриттів.

Експерт Олександр Кочетков дослідив, кого ж призначив Президент головами РДА в Києві та які шанси, що окрім охоронця укриття вони також понесуть відповідальність за трагедію.

Реклама на dsnews.ua
 • Голова Оболонської РДА Кирило Фесик,

Кирило Фесик колишній адвокат народного депутата від "Слуги народу" Мар’яни Безуглої. Також він був засновником Благодійного Фонду "Рідна Оболонь". Це той скандальний фонд, саме за клопотанням якого втік закордон депутат-корупціонер Владислав Трубіцин.

 • Голова Деснянської РДА Дмитро Ратніков.

Дмитро отримав посаду як "нагороду" за те, що балотувався в мери Броварів від Слуг Народу. Креатура народного депутата СН від Троєщини Артема Дубнова. Саме в районі, за який відповідає Ратніков 1 червня сталася трагедія. Дмитро не став давати коментарі журналістам та втік від камер. Згодом він вийшов із низкою заяв, в яких звинуватив в трагедії столичну владу.

Поведінка голови Деснянської РДА може пояснюватися його дуже хитким станом на посаді. Серед самих "слуг" у Ратнікова репутація дуже неоднозначна і його вихід у відставку був лише питанням часу. Своїми заявами проти Кличка Дмитро намагається повернути милість Офісу Президента.

 • Тимчасово виконуючий обов’язки голови Дарницької РДА Микола Калашник – людина народного депутата від "Слуги народу", по сумісництву голови Київської міської організації СН Лесі Забуранної. Дарниця входить в мажоритарний округ цього нардепа.
 • Тимчасово виконуючий обов’язки голови Дніпровської РДА Павло Бабій також призначений на посаду завдяки клопотанню народного депутата від "Слуг народу" Артема Дубного (частина його мажоритарного округу знаходиться в Дніпровському районі).
 • Голова Печерської РДА Наталія Кондрашова – ставлениця голови Офісу Президента Андрія Єрмака. Саме Кондрашова очолювала управління торгівлі КМДА часів Попова. Це управління видавало дозволи на встановлення МАФів. Нагадаємо, Андрій Ермак у ті часи був головою правління Асоціація власників малого бізнесу й малих архітектурних форм (МАФ).
 • Голова Голосіївської РДА Сергій Садовой – ще один ставленик голови Офісу Президента Андрія Єрмака. Садовой у часи Попова був начальником департаменту благоустрою (2010-2014), що відповідав за демонтаж МАФів в місті.
 • Тимчасово виконуючий обов’язки голови Шевченківської РДА Олександр Поповцев колишній менеджер Антона Дрепіна – бізнес-партнера одіозного нардепа від ОПЗЖ "Вадима Столара". Дрепін очолював його неформальну групу у Київраді попереднього скликання. Призначення Поповцева безпосередньо лобіювали народні депутати від "слуг народу" Артем Дубнов та Анна Пуртова.
 • Голову Святошинського РДА Сергія Павловського привів до посада скандальний депутат-слуга Микола Тищенко. Пізніше Павловський віддалився від Тищенка.
 • Голова Солом’янської РДА Ірина Чечотка до посади в РДА працювала прокурором Солом’янського району. 18 травня 2020 року відповідно до розпорядження Президента України №328/2020-рп призначена головою Солом'янської РДА.

В сухому залишку.

Після трагедії 1 червня, у якій загинули люди через закрите бомбосховище, Президент дав доручення розібратися з проблемою укриттів в столиці.

Силовики почали розслідування з незаконного освоєння грошей у розмірі 1,2 млрд, які були виділені містом на укриття районам протягом двох років.

Цими грошима розпоряджалися голови РДА.

Як виявилося 90% голів РДА в столиці – пролобійовані депутатами від "Слуги народу" або головою Офісу Президента.

Вийшов "автонокаут".

  Реклама на dsnews.ua