• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

"Коли буде безпечно": Росія в ООН цинічно пообіцяла повернути депортованих дітей до України

Постійний представник Росії в ООН Василь Небензя заявив, що вивозячи дітей з території України, Кремль хотів "уберегти їх від небезпеки, яку можуть нести військові дії". У Москві нібито готові повернути їх до України, коли умови будуть "безпечними"

Василь Небензя
Василь Небензя / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідь Небензі на відповідне питання наводить пропагандистська агенція ТАСС, передає "ДС".

"Звичайно, чому ні", — сказав російський дипломат.

За словами Небензі, Росія хоче провести на початку квітня неформальне засідання Ради безпеки ООН, на якому має намір продемонструвати, що "питання про дітей, насильно відправлених до Росії, повністю роздуте".

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна та уповноваженої президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Путіну та дитячому омбудсмену РФ звинувачують у насильницькій депортації дітей з окупованих територій України.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що видача ордера є рішенням, з якого розпочнеться історична відповідальність.

Глава Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук закликала Росію надати списки депортованих українських дітей.

Заява Верещук з'явилася після того, як Львова-Бєлова на своєму каналі в Telegram заявила, що в окупованому Криму та Краснодарському краї РФ залишаються 89 дітей з України, і при цьому "жодного запиту від уповноважених органів України з приводу цієї групи дітей не надходило".

Львова-Бєлова заявляє, що українських дітей у Росії не утримують силою, а батьки чи опікуни можуть забрати їх, "якщо можуть і хочуть".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua