• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Командир білоруського батальйону Іван "Брест" Марчук загинув у боях під Лисичанськом (ВІДЕО)

Командир батальйону "Волат" полку імені Кастуся Калиновського білорус Іван Марчук із позивним "Брест" загинув у боях із російськими окупантами під Лисичанськом на Луганщині

Іван "Брест" Марчук
Іван "Брест" Марчук
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні полку імені Кастуся Калиновського, передає "ДС".

Білоруський підрозділ брав участь у стримуванні танкового прориву ворога 26 червня.

"Невелика група наших бійців вступила в нерівний бій з переважаючими силами супротивника. Через кілька годин контакту сили окупантів було відкинуто, техніка була підбита з ручних протитанкових засобів, серед наших хлопців лише один був легко поранений", — йдеться у повідомленні.

Після цього вороги кинули на невеликий загін батальйону "Волат" значні сили, зокрема й танки, через що бійці полку Кастуся Калиновського почали відступати.

"І навіть тоді наші хлопці не здалися і направили українську артилерію на живу силу та техніку противника. На жаль, у якийсь момент зв'язок із нашими бійцями перервався", – повідомили захисники України.

Завдяки героїзму та самопожертві білоруси змогли зупинити наступ танкової колони РФ, чим дали можливість безпечно відвести основні сили ЗСУ.

Ще кілька білоруських бійців зникли, ведуться їхні пошуки. Підтверджено, що один із них потрапив у полон.

Іван "Брест" загинув, виконуючи бойове завдання. Він стояв біля витоків формування полку імені Кастуся Калиновського і з перших днів війни допомагав боротися проти РФ.

"Ми знали його як мужню, рішучу і самовіддану людину, готову на все заради кожного свого бійця. "Брест" мав винятковий авторитет серед солдатів полку. Крім того, він був відданим сином білоруської землі і вірив у майбутнє вільної Білорусі. Це дуже велика і болюча втрата для всіх нас", — зазначили побратими полеглого воїна. 

В мережі опубліковане меморіальне відео присвячене загиблому бійцю-добровольцю. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua