• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Компанія SpaceX обмежила використання Україною Starlink для керування дронами

Компанія SpaceX обмежила використання Україною супутникового інтернет-сервісу Starlink для керування дронами під час боїв проти російських окупантів

Starlink
SpaceX обмежила використання Україною Starlink для керування дронами
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Голос Америки", передає "ДС".

Як заявила президентка і головний операційний директор SpaceX Гвінн Шотвелл, Starlink "ніколи не призначався для використання як зброя". 

"Однак українці використовували його так, як було не передбачено будь-якими угодами", – зазначила вона, пославшись на повідомлення, що українські військові використовували сервіс для управління дронами.

"Є речі, які ми можемо зробити, щоб обмежити ці можливості. Є речі, які ми можемо зробити та вже зробили", – сказала директорка компанії. Водночас — відмовилася уточнити, яких саме заходів вживає SpaceX.

Шотвелл наголосила, що використання Starlink для керування дронами виходить за рамки угоди SpaceX з урядом України. Вона нагадала, що контракт передбачає гуманітарні цілі: надання широкосмугового доступу до інтернету лікарням, фінансовим установам та сім'ям, які постраждали від російського вторгнення.

"Ми знаємо, що військові використовують Starlink для зв'язку, і це нормально, – сказала вона. – Але ми ніколи не хотіли, щоб вони використовували його з наступальною метою".

Як писала "ДС", до кінця року в усіх поїздах "Інтерсіті" в Україні працюватиме Wi-Fi від терміналів супутникового зв’язку Starlink.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua