• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Конфлікт Банкової з Трухановим: політолог розповів, якою була б ознака "реальної війни"

Якби в Офісі президента дійсно хотіли усунути міського голову Одеси Геннадія Труханова, місто не отримувало б серйозного фінансування за державними програмами

Геннадій Труханов
Геннадій Труханов
Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив політолог Ярослав Католик в інтерв'ю "ДС", коментуючи нещодавній арешт заступника мера Одеси Олега Бриндака.

Відповідаючи на питання, чи дійсно Офіс президента відновив "війну" з мером Одеси, він зазначив: "Я б не сказав, що війна відновилась — вона, швидше, не закінчується, але про якесь нове запекле бажання влади прибрати Труханова не йдеться. Якби так було, то Одеса не отримувала б серйозного фінансування в рамках "Великого будівництва" і "Великої реконструкції", як це було донедавна. Але ми бачимо, що гроші надходять, об’єкти зводяться".

На переконання Католика, реальною ознакою війни ОПУ з Трухановим було б звільнення з посади голови Одеської обладміністрації Сергія Гриневецького, який балотувався від "Доверяй делам" і є "практично другом і радником Труханова".

"Водночас він був призначений керувати областю. Хіба немає кого іншого призначити на цю посаду? Тим більше, в інших областях ОПУ не заморочується і призначає на керівництво кого завгодно. З усією повагою до досвіду і організаційних можливостей Гриневецького, він чужий для Банкової, але свій для Труханова. Тому впевнений, що його відразу б злили, якби ОП по-справжньому переслідувала Труханова", — каже політолог.

Ярослав Католик не виключає, що арешт Олега Бриндака — це "незаангажована діяльність ВАКС, який просто виконує свою роботу, маючи власні резони".

"Він створений досить давно, і суспільство та наші західні партнери чекають результатів, але якогось відчутного ефекту поки немає", — зауважив експерт.

Як писала "ДС", генеральна прокурорка Ірина Венедиктова підписала п'ять повідомлень про підозру в межах розслідування кримінальної справи, в якій фігурує Геннадій Труханов. Провадження стосується махінацій з міською землею.

Наприкінці листопада Труханов вніс 30 млн грн застави, призначеної Вищим антикорупційним судом, і таким чином уникнув арешту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua