• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Корнієнко розповів, коли у "слуги" Ковальова можуть забрати мандат

Наразі немає можливості позбавити мандату народного депутата за звинуваченням у колабораційній діяльності

Олександр Корнієнко
Олександр Корнієнко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в ефірі "Радіо Свобода" перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, коментуючи процес позбавлення мандату нардепа від "Слуги народу" Олексія Ковальова, передає "ДС".

"Коли наші "прабатьки" парламентські писали Конституцію у 1996 році – я з кількома з них спілкувався, і вони казали, що в страшному сні не могли уявити, що треба написати таку підставу для втрати мандата, як колаборантство, ще й з Російською Федерацією. Тому такої підстави немає, є підстава "вирок суду". Відповідно, якщо буде вирок суду, повірте мені, в той же день збереться ВР, щоб позбавити мандата. Це стосується і Медведчука, і Ковальова, і кого завгодно", – сказав Корнієнко.

На його переконання, правоохоронці та суди розглядатимуть справи про колабораціонізм у пріоритетному порядку, розуміючи "суспільну важливість і увагу до таких питань".

Відповідаючи на питання, яким чином Ковальов потрапив у команду "Слуги народу", спікер пояснив: "Пропозиції на округи подавали наші місцеві штаби, структури. На той момент ще не було такої партії як партії, це були в основному люди, які займалися передвиборчою кампанією президента на президентських виборах, потім автоматично кампаніями в себе в областях. Вони подавали різних кандидатів, на той момент важко було передбачити, що будуть такі результати".

Щодо долі "4 каналу", який належить Ковальову, Корнієнко припустив, що суд може його конфіскувати або ж накласти арешт.

Спікер також не підтвердив інформацію про те, що Ковальов нібито купив канал за погодженням із Офісом президента.

"Щодо зв’язків із Офісом – чесно кажучи, я не буду наводити цитати, але, коли ця новина прозвучала, дуже багато колег із Офісу набирали нас із Арахамією і питали, що це таке, що це за депутат, чого він канали купує. Тобто це не було точно якось пов’язано з владою", – заявив Олександр Корнієнко.

Він додав, що не спілкувався з Ковальовим після його виїзду на окуповану Херсонщину, зокрема й з міркувань безпеки.

Як писала "ДС", щодо народного депутата від "Слуги народу" Олексія Ковальова, який знаходиться на окупованій території Херсонської області, порушили кримінальне провадження, його також планують виключити з парламентської фракції.

Ковальов, членство якого у фракції "Слуга Народу" призупинили, заявив, що планується "повномасштабна інтеграція аграріїв Херсонщини до економічної моделі Росії".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua