• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Кремінь назвав учених і письменників, на честь яких можна перейменовувати вулиці: хто у списку

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь опублікував рекомендований список імен видатних творців, дослідників і популяризаторів української мови, які можна використати у географічних назвах та об’єктах топоніміки

Тарас Кремінь опублікував рекомендований список імен видатних творців, дослідників і популяризаторів української мови
Тарас Кремінь
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Офісу Уповноваженого із захисту державної мови, передає "ДС".

Попередній список склали для "удосконалення і пришвидшення перейменування ідеологічних маркерів, які залишились у спадок від минулих епох". До нього включили видатних українців, які "зробили визначальний внесок у розвиток та утвердження української мови як державної, відстоювали національні інтереси, своєю творчістю наближали той день, коли українською заговорить світ".

Тих, чиї імена вже є в географічних назвах чи об’єктах топоніміки, не враховували.

У переліку — 100 людей: науковці, письменники, громадські діячі, філантропи тощо. Серед найбільш відомих — Олесь Гончар, Іван Дзюба, Іван Драч, Дмитро Кремінь, Левко Лук'яненко, Євген Сверстюк, Василь Симоненко, Василь Стус, В'ячеслав Чорновіл, Петро Яцик.

"Зрозуміло, що ініціатива має виходити від мешканців тих населених пунктів, в яких будуть перейменовувати географічні назви та об’єкти топоніміки. Завдання місцевої влади — дослухатися громади, академічних установ, провідних університетів", — зазначає Тарас Кремінь.

Перелік складали разом з установами Національної академії наук України.

Громадян також запрошують долучитися до впорядкування списку. Остаточні рекомендації планують оприлюднити до Дня Конституції України.

Кремінь також додав, що пропонує поширити практику найменувань вулиць і площ на честь Основного закону.

Як писала "ДС", Київрада вирішила декомунізувати арку Дружби народів, тепер це — Арка Свободи українського народу. Окрім цього, перейменували ще десятки пам’ятників.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua