• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Кремль в обмін на каральні війська зажадав від Казахстану визнати окупацію Криму

Росія поставила Казахстану кілька умов для направлення до країни військових у рамках так званої "миротворчої" місії ОДКБ для придушення акцій протесту

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі турецької газети Akit, інформує "ДС".

За даними турецьких ЗМІ, згідно з російськими вимогами Казахстан має визнати анексію Криму, повернути російській мові статус другої офіційної, погодитися на розміщення російських військових баз, а також надати автономію районам із російськомовним населенням.

Як повідомляла "ДС", 2 січня розпочалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Проте вимоги мітингувальників розширилися з часом, протестувальники бажають не лише відставки уряду, а й викорінення корупції.

5 січня в Алмати розпочалася антитерористична операція з метою придушення антиурядових протестів. Того ж дня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів у країні. Російські військові 6 січня прибули до країни. За даними InformNapalm, РФ направила до Казахстану підрозділи, які окупували Крим та воювали проти України на Донбасі.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua