• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Кремль зловживає статутом Інтерполу, — Денисова про арешт Лавренчука

Росія зловжила статутом Інтерполу, ініціювавши затримання в Італії українського режисера Євгена Лавренчука

Український театральний режисер Євген Лавренчук;
Український театральний режисер Євген Лавренчук;
Реклама на dsnews.ua

Про це уповноважена Верховна Рада з прав людини Людмила Денісова повідомила у Facebook, передає "ДС".

Політик зазначила, що затримання Лавренчука відбулося не на підставі встановлення "червоної картки", як це зазвичай робиться на практиці співпраці з Інтерполом, а шляхом пред'явлення циркулярного повідомлення, поширення якого було обмежене певними країнами.

"Що свідчить про зловживання Росією статутом Інтерполу та неправомірне його використання як інструменту гібридної війни для політично мотивованих переслідувань українців", – наголосила Денисова.

Крім того, уповноважена ВР звернулася до прокурора Неаполя, омбудсменів регіону Кампанія та муніципалітету Неаполя з проханням перевірити законність та обґрунтованість затримання Лавренчука, вжити відповідних заходів щодо його захисту та недопущення екстрадиції до Росії.

Також Денисова попросила голову Нацполіції Ігоря Клименка звернутися до Генерального секретаріату Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерпол) для з'ясування правомірності використання Росією інформаційної системи Інтерпол у переслідуванні Лавренчука.

Нагадаємо, український театральний режисер Євген Лавренчук 17 грудня 2021 року був затриманий в італійському Неаполі на запит Москви про його екстрадицію до РФ. у Росії громадянина України звинувачують у "кримінальному злочині", який він нібито скоїв 8 років тому.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua