• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

"Крим ніколи не вернеться": МЗС вимагає спростування слів глави ВМС Німеччини

Українське МЗС назвало категорично неприйнятними висловлювання командувача ВМС Німеччини про те, що Крим ніколи не повернеться до складу України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві речника МЗС Олега Ніколенка, передає "ДС".

"Кримський півострів може бути втрачений лише в уяві німецького віцеадмірала. Крим неодмінно повернеться завдяки наполегливим зусиллям України та її партнерів, які виявлятимуть рішучість в протидії державі-агресору. У зв’язку з цим потребує роз’яснення з боку німецького уряду, як слова командувача ВМС корелюються з послідовною підтримкою Німеччиною Кримської платформи", — йдеться у заяві.

В МЗС заявили, що були особливо здивовані почути сентименти Шьонбаха про необхідність відновлення діалогу з Росією в той час, як кількість жертв російської агресії вже перевищила 14 тисяч людей, а понад стотисячна армія Росії вишикувалася вздовж українського державного кордону.

"На території самої Німеччини російські спецслужби знищують політичних опонентів, проводять дезінформаційні кампанії та намагаються втручатися у внутрішні справи. Навіть намагання зрозуміти Путіна з боку командувача ВМС Німеччини повинно мати свої моральні, політичні та безпекові межі. У цьому випадку ці межі грубо порушені", — йдеться у заяві.

МЗС вимагає публічного спростування висловлювань командувача ВМС з боку уряду Німеччини, які підважують суверенітет та територіальну цілісність України і підривають зусилля із деескалації безпекової ситуації в Європі.

Нагадаємо, раніше глава ВМС Німеччини віцеадмірал Кай-Ахім Шьонбах заявив, що окупований РФ Крим ніколи не повернеться до складу України, а Росія – це "стара і важлива країна", яка "потрібна" Заходу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua