• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

"Кримський міст під димовою завісою": британська розвідка пояснила, чому маскування не спрацює

Російська військова доктрина надає використанню маскування великого значення, однак ця тактика виявилася неефективною під час війни з Україною

Кримський міст
Російська військова доктрина надає використанню маскування великого значення
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у зведенні Міністерства оборони Великої Британії, передає "ДС".

Як зазначається, 24 травня Росія провела безпекові навчання навколо Кримського мосту, що з'єднує російське місто Керч з окупованим півостровом. Зокрема, військові створювали димову завісу, що частково маскувала міст.

"Димову завісу ставили автомобільні димогенератори ТДА-3, ймовірно, 28-ї бригади війська ядерного, біологічного та хімічного захисту", — кажуть у міністерстві, посилаючись на дані британської розвідки.

Вказується, що російська доктрина вважає використання диму частиною маскування (камуфляжу та обману), чому вона надає великого значення.

"Однак на практиці російське маскування, як правило, було неефективним у війні в Україні — ймовірно, через відсутність сильної функції централізованого планування та поганої бойової дисципліни на низькому рівні", — зазначають у Міноборони.

Як писала "ДС", ставленик Кремля, так званий "глава Криму" Сергій Аксьонов прагне відбілити свою патріотичну репутацію, вербуючи бійців у створені місцеві воєнізовані підрозділи, але при цьому сумнівається в спроможності утримати окуповану територію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua