• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Кубраков розповів про прогрес у спрощенні логістики на кордоні з Польщею

Україна та Польща домовились про покращення логістичних можливостей на кордоні

Зустріч з польськими колегами
Зустріч з польськими колегами / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков після переговорів зі своїм польським колегою Анджеєм Адамчиком, передає "ДС".

Кубраков зазначив, що зі стартом війни Польща стала стратегічно важливим партнером України в питанні експорту української агропромислової продукції та перевезення необхідної військової та гуманітарної допомоги з-за кордону.

"Саме тому нам вкрай важливо позбутися зайвої бюрократії та інфраструктурних перепон, які знижують швидкість та якість логістики", — підкреслив міністр інфраструктури.

За його словами, сторони домовились про створення спільного підприємства для активізації залізничних перевезень.

Крім цього, Україна і Польща досягли значного прогресу в лібералізації автомобільних перевезень.

"Вдячний польським колегам за скасування дозволів для автоперевізників на транспортування в Україну палива", — сказав Кубраков.

За словами очільника Мінінфраструктури, іншим напрямком співпраці є впровадження нових санкцій проти держави-терориста РФ та Білорусі.

"Продовжуємо також спільно працювати над посиленням транспортної ізоляції Росії та Білорусі. У нас є спільне розуміння того, що таким чином РФ втратить фінансові ресурси для продовження війни", — заявив він.

У Мінінфраструктури нагадали, що на початку травня Україна і Польща досягли домовленості щодо скасування дозволів для усіх перевізників, які здійснюють міжнародні перевезення палива. Тоді ж країни домовилися про збільшення об’ємів залізничних перевезень українського експорту до ЄС та на світові ринки через Європу.

Як раніше повідомила перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко, польська сторона погодилася задіяти державні інструменти перестрахування ризиків для допомоги українським імпортерам нафтопродуктів.

    Реклама на dsnews.ua