• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Кулеба назвав "єдиний шлях для безпеки та процвітання Європи"

Прийняття до Європейського Союзу нових членів з-поміж країн Західних Балкан та Східної Європи було б найкращою гарантією стабільності у європейському регіоні

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / mfa.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на спільному з очільником МЗС Північної Македонії Буяром Османі, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

За його словами, шлях до Європейського Союзу є "однаково важливою, однаково болісною і однаково перспективною" темою для України та Північної Македонії. Кулеба нагадав, що ця країна вже має статус кандидата в члени ЄС, а Україна прагне здобути його на саміті в червні.

"Я вважаю, що якщо ЄС дійсно дбає про безпеку і процвітання Європи, то єдиний шлях досягнення цього — розширення Європейського Союзу на Балкани і на схід, щоб поширювати свої норми, цінності і об’єднувати тих, хто поділяє їх у Європі. Тільки таке розширення стане гарантією того, що у цей простір не зайдуть інші гравці і не почнуть нав’язувати свої правила, своє бачення і не дестабілізують Європу", — зазначив Кулеба.

Коментуючи поширений у ЄС аргумент, що спершу до євроспільноти мають прийняти країни Західних Балкан, які почали цей процес раніше, а потім настане черга України, очільник МЗС зауважив, що обидві країни його відкидають.

"Ми домовились про дві речі. По-перше, Буяр підтвердив, що Північна Македонія повністю підтримує надання Україні статусу кандидата на членство на червневому саміті ЄС і не погоджується з тими, хто намагається протиставити українську заявку і процес європейської інтеграції Північної Македонії. Ми разом з Буяром відкидаємо, що є певний конфлікт, і що поки не будуть зроблені наступні кроки у євроінтеграції Північної Македонії, не можна надавати статус кандидата Україні", — розповів міністр.

Як писала "ДС", Дмитро Кулеба заявляв, що "багато хто в НАТО втратив моральний і професійний ґрунт", щоб робити будь-які коментарі щодо України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua