• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Кулеба пояснив небезпеку шостого пакету санкцій проти Росії

Головною небезпекою шостого пакету санкцій Європейського Союзу проти Росії є узгоджені винятки для деяких країн

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в ефірі телемарафону міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає "ДС".

"Рішення є і це надзвичайно добре. Небезпечний прецедент в тому, що це рішення створило окремий режим для країн, які отримують нафту по південній гілці нафтопроводу "Дружба". Це — Угорщина, Чехія, Словаччина. Небезпека в тому, що тепер обговорюючи будь-які санкції створюється прецедент, коли для певних країн є окремий режим", — пояснив він.

Кулеба додав, що такі винятки порушують єдність Європейського Союзу.

Як писала "ДС", голова Європейської ради Шарль Мішель повідомив, що глави держав та урядів ЄС погодили запровадження нафтового ембарго у новому пакеті санкцій проти Росії. Обмеження стосуватимуться імпорту двох третин російської нафти.

Шостий пакет санкцій ЄС проти Росії включатиме сиру нафту і нафтопродукти, що поставляються в країни ЄС. При цьому тимчасово ембарго не вводитиметься на нафту, що поставляється трубопроводами. Винятки в ембарго стосуються Угорщини, Чехії та Словаччини.

Крім того, Угорщина висунула нову вимогу до пакету санкцій проти РФ. Тепер Будапешт домагається виключення зі списку санкцій патріарха РПЦ Кирила Гундяєва. Це блокує офіційне затвердження пакета обмежень.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua