• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Кулеба про Донбас: Ситуація дуже погана, потрібні американські MLRS

Вашингтон повинен дотримати обіцянки та надати Україні реактивні системи залпового вогню (РСЗВ/MLRS) якнайшвидше

Дмитро  Кулеба
Дмитро Кулеба
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"У мене було тут майже десять двосторонніх зустрічей. Коли я говорю комусь: "Я знаю, що у вас є MLRS (реактивні системи залпового вогню, — "ДС"), нам вони вкрай необхідні, дайте нам їх", перше запитання, яке я отримую: "Американці вже дали вам їх?" Це тягар лідера – всі дивляться на вас. Вашингтон має стримати обіцянку і надати нам реактивні системи залпового вогню якнайшвидше, інші — підуть", — сказав Кулеба на дискусії в Українському домі в Давосі в середу.

Він зазначив, що є різні типи зброї, які мають бути поставлені Україні, і є визначені терміни постачання. Кулеба наголосив, що ситуація з постачанням зброї набагато краща нині, порівняно з місяцем тому, і США заслуговують на вдячність за організацію групи "Рамштайн" та координацію всіх зусиль.

"Якщо ми не отримаємо MLRS ASAP (якнайшвидше, — "ДС"), ситуація на Донбасі стане навіть гіршою, ніж нині. Я не хочу, щоб у когось виникло почуття, що з війною все більш-менш гаразд. Ситуація на Донбасі дуже погана. Деякі села більше не існують фізично, тому що вони в руїнах. Якщо ми не отримаємо MLRS, ми не зможемо звільнити Херсон. Є люди, які очікують цього, і ми не можемо дозволити Росії залишатися в Херсоні. Бо якщо вони залишаться, у них буде стратегічна позиція становити загрозу центральній Україні, а також південно-західній Україні у напрямку Одеси, і вони продовжуватимуть красти наше зерно", — розповів Кулеба. 

Зазначимо, M270 MLRS (Multiple Launch Rocket System) — американська універсальна пускова установка, яка використовується як реактивна система залпового вогню та установки для запуску тактичних ракет.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua