• USD 36.6
  • EUR 36.2
  • GBP 41.4
Спецпроєкти

Кулеба сказав, як місія МАГАТЕ має потрапити на Запорізьку АЕС

Делегація Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) має потрапити за захоплену російськими військовими Запорізьку АЕС лише через підконтрольну Україні територію

Пресслужба МЗС
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає "ДС" з посиланням на "Супільне".

Так, Кулеба планує переговори щодо наміру провести переговори з МАГАТЕ щодо умов візиту делегації на ЗАЕС.

"Ми розуміємо що зараз Росія буде забивати інформаційний простір своєю пропагандою, перекладаючи провину за недопуск МАГАТЕ на ЗАЕС в Україну. Але нічого в них не вийде", — сказав він.

Кулеба додав, що мета кожної подібної заяви Росії — перекласти на Україну відповідальність: "Тобто коли вони готуються щось заблокувати, вони заздалегідь пропагандистськими методами починають перекладати відповідальність, ми ці всі трюки проходили, ніхто на них не купується. Те, що робить там Росія, це загроза не лише Україні, а і всьому світу".

За його словами, МЗС має принципову позицію щодо того, що МАГАТЕ має дістатися до ЗАЕС через територію контрольовану урядом України, а не через Росію, а потім по окупованим територіям.

"При всьому іншому, я, ми будемо абсолютно відкритими і максимально врахуємо побажання МАГАТЕ, з точки логістики і з точки зору безпеки", — зазначив він.

Як писала "ДС", російські окупанти внаслідок обстрілу 5 серпня серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію на Запорізькій АЕС. За даними ГУР Міноборони, станцію ще й замінували.

Генеральний директор МАГАТЕ Маріано Гроссі заявив, що обстріл Запорізької АЕС завдав певних збитків, але радіація на нормальному рівні. Україна закликала МАГАТЕ направити спостерігачів до Запорізької АЕС до кінця місяця.

Спікер генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррик спростував звинувачення російських офіційних осіб на адресу організації щодо блокування візиту представників МАГАТЕ на Запорізьку АЕС.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua