• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Кулеба вважає, що вступ Швеції й Фінляндії в НАТО обнулив відмовки для України

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що в найближчій перспективі не варто розраховувати на зміну в позиції НАТО щодо членства України, попри рішення Євросоюзу щодо надання Україні статусу кандидата

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в інтерв'ю LB.ua, передає "ДС".

"Україна так само залишається на треку євроатлантичної інтеграції, але я не бачу потенціалу в найближчій перспективі, щоб НАТО змінило свою позицію подібно до Європейського Союзу і почало робити конкретні речі із забезпечення вступу України в альянс", – сказав Кулеба.

На його думку, в альянсі було ухвалене неформальне, але стратегічне рішення не бути на передових ролях у підтримці України. Тому навіть допомогу від країн НАТО не треба розцінювати як допомогу від альянсу загалом.

Водночас Кулеба наголосив, що рішення щодо вступу до НАТО Швеції та Фінляндії фактично обнулило аргументи про те, чому не можна брати Україну в альянс.

"Нам же казали: "Ми ж не можемо іти вперед на кордон, у нас буде спільний кордон з Росією. Ви чого, це ж Росія, агов, ескалація". Будь ласка, в них скільки тепер дві тисячі кілометрів спільного кордону. […] Це те, про що ми постійно говорили, що все це вони вигадали просто для того, щоби виправдовувати своє небажання нас інтегрувати", – сказав він.

"Зрештою, повній інтеграції України в Захід немає більше альтернативи. А Захід – це, зокрема, і Північноатлантичний альянс. Тепер це питання до них. Ви нам розказували одне, тепер Швеція і Фінляндія вступили. Цікаво послухати, як ви тепер будете обґрунтовувати, чому Україну не можна брати", – додав Кулеба.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що Нідерланди і Німеччина були найбільш скептично налаштованими стосовно надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua