• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Кулеба закликав ЄС не піддаватися на шантаж Росії задля відкриття портів і експорту врожаю

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба застеріг від компромісів з Росією щодо "коридору" для українського врожаю через Чорне море в обмін на зняття санкцій

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав під час виступу на полях Світового економічного форуму у Давосі, передає "ДС".

"Росія зараз займається шантажем, кажучи, що розблокує шляхи експорту для української сільськогосподарської країни, якщо Захід зніме санкції. На жаль, дехто ведеться на це… Так, ми співчуваємо усім у світі, кого торкнуться масштабні наслідки цієї російської блокади. Але закликаю кожного політика, незалежно від його статусу чи країни яку він представляє: перш ніж говорити про зняття санкцій для порятунку дітей від голоду — нехай приїде в Україну, подивитися на загиблих дітей, поговорити з батьками, чиїх дітей ґвалтували російські військові — і замовкне", — відреагував Кулеба. 

Він додав, що особисті поїздки іноземних партнерів до звільнених після окупації Ірпеня, Бучі та Бородянки дуже вразили їх і вплинули на позицію тих, хто спершу був налаштований більш стримано. 

"Ми маємо протидіяти російському наративу про те, що єдиний спосіб запобігти продовольчій кризі — це зняти санкції з Росії. Потрібно наголошувати на протилежному — що це Росія, і тільки вона відповідальна за глобальну продовольчу кризу. І всі, хто захищає верховенства права і міжнародний порядок, має стояти на цій позиції", — наголосив Дмитро Кулеба.

В іншому виступі на форумі у Давосі він сказав також, що не вірить, що країни Заходу можуть силовим шляхом вирішити питання морської блокади РФ.

Нагадаємо, 25 травня в МЗС РФ заявили, що готові були би надати гуманітарний коридор для експорту українського врожаю через Чорне море — в обмін на зняття санкцій та "розмінування Україною" акваторії Чорного моря, яку в перший місяць повномасштабного вторгнення замінувала сама Росія.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua