• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Кулеба запевнив, що представник Китаю не закликав Європу визнати російськими окуповані території України

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба спростував інформацію, що з’явилася в ЗМІ, про те, що китайський посол Лі Хуей у межах свого турне Європою для сприяння "врегулюванню" війни Росії проти України пропонував закликати до негайного припинення вогню, при цьому визнаючи окупацію РФ українських територій

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба
Реклама на dsnews.ua

Про це Кулеба сказав під час свого відеозвернення, опублікованого у Facebook, передає "ДС".

Глава українського МЗС зазначив, що після появи цієї інформації він зв’язався зі своїми європейськими колегами зі столиць, куди приїздив Лі Хуей, і жоден з них не підтвердив її.

"Жоден з них не підтверджує, що озвучувалися чи велися перемовини про те, щоб визнати за Росією ті території, на яких зараз в Україні РФ перебуває. Закликаю вас зберігати холодний розум, здоровий глузд, не реагувати емоційно на кожну публікацію. Ми контролюємо процес, ніхто за спиною України робити проти нас нічого не буде", – наголосив міністр.

Він додав, що Україна продовжить вести діалог з Китаєм, але "він вестиметься відповідно до трьох базових принципів": взаємна повага до територіальної цілісності, жодні пропозиції, які передбачають територіальні поступки, Україна розглядати не буде, ніякого замороженого конфлікту.

Нагадаємо, у Міністерстві закордонних справ Китаю причиною війни РФ проти України вважають "проявом проблем, що накопичилися в управлінні безпекою Європи".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua