• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Кулеба знову закликав вигнати Росію з Радбезу ООН

Присутність Росії в Раді Безпеки ООН ставить під сумнів легітимність організації

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає "ДС" із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Чи можна зберегти світ, заснований на правилах, якщо країна, яка має статус постійного члена Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй (тобто однієї з п’яти країн, які мають його захищати), нахабно і демонстративно його розтоптала? Росія вторглася в сусідню країну, намагається анексувати її територію, систематично обстрілює житлові квартали, знищує цілі міста та села, ґвалтує, грабує, вчиняє геноцид і втілює, мабуть, найбільшу у сучасній історії кампанію примусового переміщення дітей. Росія не просто порушила мир — вона розірвала його на шматки", — написав Кулеба в авторській колонці для американського видання The Hill.

Міністр нагадав, що в 1945 році ООН була створена для захисту спільних правил і верховенства права. США, СРСР, Велика Британія, Франція і Китай по суті стали "суддями світу", відповідальними за збереження миру і співпраці.

"Війна Росії проти України вивела правду на поверхню: один із цих суддів — шахрай. Замість того, щоб захищати міжнародний мир, Росія кидає виклик самому його існуванню. Замість того, щоб бути захисницею, вона вчиняє агресію. Замість того, щоб бути панацеєю, вона стала хворобою", — наголосив Кулеба.

Міністр також нагадав, що це не поодинокий випадок — нападом на Грузію 2008 року, погрозами Молдові, незаконною спробою анексії українського Криму 2014 року, втручанням у внутрішню політику США, використанням енергії та інформації як зброї, насадженням власному населенню ідеології мілітаризму та імперіалізму, систематичним використання допінгу в міжнародному спорті, дестабілізацією й експлуатацією країн Африки найманцями "Вагнера" Росія давно поставила себе поза будь-якими правилами.

"Ми опинилися в цих темних часах тому, що Росії дозволили повірити у власну абсолютну безкарність. Все почалося в грудні 1991 року, коли представники Росії незаконно узурпували місце СРСР у Раді Безпеки ООН. Жодна правова процедура, визначена Статутом ООН, не була дотримана. Проста зміна таблички "Радянський Союз" на табличку "Російська Федерація" стала найбільшим дипломатичним шахрайством ХХ століття. У лютому я наголосив на засіданні Ради Безпеки ООН, що Росія перетворила крісло постійного члена Радбезу ООН на свій трон безкарності. Сьогодні ми маємо справу з наслідками порушення правил 32 роки тому", — наголосив Кулеба.

Очільник МЗС вказав, що розпочата Росією війна проти України має не тільки завершитися нищівною поразкою для Путіна, а й фундаментальним переосмисленням глобальної системи безпеки та реформою міжнародних інститутів, покликаних підтримувати і відновлювати мир.

"Росія ніколи юридично не набувала статусу постійного члена Ради Безпеки ООН та має бути вигнана з цього поважного органу. В іншому разі злочинець у кріслі судді продовжуватиме ставити під сумнів легітимність всієї системи ООН", — підсумував міністр. 

Підтримує очільника МЗС і постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, який запропонував "уявити таких кровожерливих деспотів, як Адольф Гітлер; Саддам Хусейн; чи Пол Пот, головуючими у РадБезі ООН яка відповідає за збереження глобального миру".

"Це не першоквітневий жарт. Наступного місяця режим Путіна очолить РадБез", — зазначив він.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua