• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Кузін розповів, як лікарів готують на випадок хімічної, біологічної та ядерної небезпеки

В Україні 10% бригад екстреної медицини перелаштували на надання допомоги у випадку хімічної, біологічної та ядерної небезпеки

Підготовка лікарів
Лікарів готують на випадок хімічної, біологічної та ядерної небезпеки / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю "Дзеркалу тижня", передає "ДС".

"Повністю бути готовими, наприклад, до застосування зброї масового ураження, майже неможливо. Зараз ми більше фокусуємось на тому, щоб підготувати систему, аби вона могла швидко виявляти будь-які ризики", – зазначив він.

Йдеться про спеціально підготовлені бригади, які мають або антидоти, або костюми, або засоби індивідуального захисту для надання допомоги постраждалим в зоні ураження.

У деяких регіонах уже пройшли тренінги для регіональних фахівців з дозиметрії та радіаційного захисту. До прикладу, у Дніпрі відпрацьовували евакуацію населення у випадку аварійної ситуації на Запорізькій АЕС.

"Також ми працювали над максимально ефективним забезпеченням йодидом калію територій, де він може бути потрібний. Переважно це зона навколо Запорізької АЕС, яка зараз під найбільшим ризиком. Зараз працюємо з областями над механізмами видачі, евакуації, реагування і оповіщення", — додав головний санлікар.

Кузін зазначив, що наразі кожна громада встановлює свої схеми оповіщення населення – від гучномовців до дворових чатів або оголошень. Мешканцям прифронтових або окупованих територій він порадив звернутися до місцевої влади та з’ясувати, який саме тип інформування працює.

Як писала "ДС", міністерка з питань реінтеграції Ірина Верещук вимагає гуманітарний коридор для евакуації жінок і дітей з територій навколо ЗАЕС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua