• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Лавров заявив, що РФ ніколи не погрожувала Україні

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що їх країна нібито ніколи не погрожувала українському народу

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Лавров заявив на брифінгу в Женеві, передає "ДС".

Міністр зазначив, що РФ нібито ніколи не загрожувала громадянам України.

"Росія ніколи не загрожувала українському народу. Зеленський заявив публічно, що якщо хтось відчуває себе росіянином — нехай забирається в Росію, Тому, хто кому загрожує, і у що загрози можуть вилитися цей велике питання", — сказав він.

За його словами, українське питання вимагає пильної уваги, але не слід зводити його до питання безпеки у всій Європі.

Також Лавров зазначив, що Російська Федерація сьогодні офіційно не розглядає можливість визнання так званих Донецької та Луганської "народних республік". Їхні представники під час підписання мінських угод у лютому 2015 року відкликали підсумки своїх "референдумів" про незалежність.

"По Донбасу. Референдум, що відбувся в Донецькій та Луганській областях, серйозно обговорювався на зустрічі нормандського формату, де готувалися мінські домовленості. І нас просили лідери Франції та Німеччини, щоб ми переконали донеччан і Луганська підписатися під ними. Тобто, по суті вони пішли. назустріч "нормандській четвірці" і відкликали свої рішення про незалежність, розуміючи, що будуть "від А до Я" виконані мінські домовленості. Насамперед — надання особливого статусу цим територіям", — сказав Лавров.

Він уточнив, що згідно з мінськими угодами, Україна має закріпити особливий статус Донбасу в Конституції та провести загальну амністію для учасників збройного конфлікту, а також вибори "за погодженням з Донецьком та Луганськом".

Як повідомляла "ДС", голова МЗС РФ Сергій Лавров повідомив, що Росія почула попередню усну реакцію на свої пропозиції щодо "гарантій безпеки". Також Лавров заявив, що держсекретар США Ентоні Блінкен обіцяв йому дати письмову відповідь щодо "гарантій" наступного тижня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua