• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Лісовий відправив дисертацію на перевірку після звинувачень у плагіаті

Новопризначений міністр освіти і науки України Оксен Лісовий подав свою дисертацію в Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти на перевірку після звинувачень у плагіаті

Оксен Лісовий
Оксен Лісовий
Реклама на dsnews.ua

Про це Лісовий написав у Facebook, передає "ДС".

"Свою дисертацію подав на перевірку до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Не менше за інших чекаю на її результати. І, як уже казав, у разі виявлення будь-яких порушень нової культури академічної доброчесності, до формування якої від мене буде особлива увага, відмовлюся від ученого ступеня кандидата наук. Щойно отримаю висновок — публічно все оприлюдню", — зазначив політик.

Нагадаємо, за даними ресурсу "Помилки та фальсифікації у наукових дослідженнях", в дисертації Лісового є збіги з двома іншими роботами: Я. Арабчука та А. Зуєва.

При цьому у списках літератури, використаної при написанні дисертації Лісового, робота Арабчука відсутня. Стаття Зуєва повністю увійшла до складу дисертації Оксена Лісового, але посилання на неї дисертант вставив лише у трьох місцях.

"Доказом бездумного копіювання чужого тексту паном Лісовим, як зазвичай, є помилка в тексті статті Зуєва – у слові "анропокультурних" пропущена буква "т", і те саме маємо в дисертації", – зазначають дослідники.

Автор також зазначив, що у тексті дисертації Лісового українська "і" була замінена на англійську "i", що є стандартним способом "обманути програму пошуку плагіату".

Як писала "ДС", 21 березня народні депутати схвалили призначення Олександра Камишіна міністром з питань стратегічних галузей промисловості, Оксена Лісового — міністром освіти, а Михайла Федорова — віцепрем'єр-міністром з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністром цифрової трансформації України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua