• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Літаюча кравчучка: Для чого окупанти запускають дерев'яні дрони (ВІДЕО)

Орієнтовна вартість такого "разового" безпілотника – $2,5-3 тисячі 

Літаюча кравчучка
Літаюча кравчучка
Реклама на dsnews.ua

Волонтери розповіли про особливості дерев’яних дронів, які використовує РФ, пише "ДС" з посиланням на "Мілітарний".

Українські військові почали фіксувати російські дерев’яні дрони. З чого складається такий дрон розповів волонтер Павло Кащук. Безпілотник, який він розбирав разом з фахівцями, знайшли неподалік Дніпра. Він не мав корисного навантаження та рухався за заздалегідь продуманим маршрутом.

"Дерев’яний дрон запустили з Бердянська. Зазначають, що він пролетів близько 600 км, але радіус його дії може бути й більшим – до 1 000 км, — каже волонтер. — БПЛА рухався з фіксованою швидкістю – 100 км/год. Після злету він піднявся на 1 000 метрів, скоріш за все для того, щоб не бути збитим силами ППО окупантів. Після перетину лінії фронту знизився до 100-250 метрів".

На думку Павла Кащука, таким чином дрон міг "прикривати" роботу безпілотників, які намагаються працювати непоміченими.

"Збірка ж літака викликає запитання, — зазначив Павло Кащук. — У дроні для різних елементів електроніки використовують батареї різної напруги. Також у літаку використано два мотори, ймовірно, для того, щоб у випадку відмови одного з них інший міг працювати далі".

На конструкції літака є місця, де можуть розташовуватися кріплення для корисного навантаження. Невідомо, що це може бути – камера, радіовипромінювачі чи боєприпаси.

"Можливо ці літаки виконують одночасно декілька функцій. Одне – це відволікання ППО, можливо. А друге – тестування системи, як вона працює і, можливо, завтра ці літаки прилетять або з бомбами, або з ретрансляторами, або з РЕР, з чим завгодно", – сказав Павло Кащук.

У безпілотнику використовується польотний контролер CUAV V5+, для навігації використано модуль CUAV Neo GPS третьої версії. Чіп, який використовує такий модуль – не промисловий.

"Тому задушити це можна просто чим завгодно, коли літак знижується. На висоті польоту, там де летів цей літак, є питання, чи його можна звичайною РЕБівскьою рушницею гасити. Але ніхто не намагався зробити цей літак суперпрохідним", – зауважив Кащук.

Також на дроні є модуль телеметрії, який дозволяє оператору певний час керувати пристроєм.

"У налаштуваннях певних хитрощів та делікатних налаштувань ми не побачили. Але загалом зібрано з душею. Хтось продумував зовнішній вигляд, коробочки, продумував фіксацію. Все це збирається легко. Я думаю тут досить навіть надійно все, але це рівень третьокурсника КПІ, або хобіста, який робить пінопластові літачки", – прокоментував Павло Кащук.

Орієнтовна вартість такого безпілотника – 2,5-3 тисячі доларів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua