• USD 41.2
  • EUR 44.8
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Лубінець заявив, що держслужбовці Києва використовують сиріт для виїзду за кордон: реакція КМВА

У Київській міській військовій адміністрації відреагували на заяву Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця щодо використання київськими посадовцями дітей-сиріт для незаконного виїзду за кордон

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті адміністрації із посиланням на Службу у справах дітей та сім’ї КМВА, передає "ДС".

"Інформація, опублікована Уповноваженим Верховної ради з прав людини в офіційних джерелах, ґрунтується на припущеннях і не підтверджується конкретними фактами", – пишуть у відомстві.

У КМВА зазначили, що всього із столиці евакуйовано в безпечні умови близько 1500 дітей-сиріт. 

"У складі евакуаційної групи з центрів соціально-психологічної реабілітації дітей Києва виїхали в Німеччину 67 дітей, наразі продовжують перебувати в евакуації 30. Решта дітей влаштовані в сімейні форми виховання", – прокоментували в Службі.

Вони додали, що провели переговори із німецьким урядом самостійно та евакуювали дітей до міста Вупперталь землі Північний Рейн – Вестфалія.

Зазначимо, що 3 липня Лубінець повідомив у своєму Telegram-каналі, що під час моніторингових візитів працівники Офісу Омбудсмана випадково виявили, що посадовці служби у справах дітей та сім’ї Києва й Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 відправили своїх близьких родичів супроводжувати дітей за кордон.

"Ці вихованці – діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти, які перебувають у складних життєвих обставинах. Мої представники цього року під час моніторингових візитів відвідували заклади за кордоном, де перебувають українські діти. Ми навідалися й до вищезазначеного табору.

Працівників Офісу Омбудсмана туди не допустили. Причина – на території були відсутні супроводжуючі від України, а діти перебувають виключно під опікою німецької сторони", — розповів Лубінець.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua