• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Львівщина вже сама готова допомагати світовим гуманітарним організаціям і дивується, - де вони

З початку військового вторгнення окупантів до України майже мільйон людей перетнули кордон з Польщею у Львівській області. Одночасно у Львові та області вдалось розселити близько 400 тисяч вимушених переселенців

Реклама на dsnews.ua

Проте, як повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький, ​​європейські гуманітарні організації досі не дійшли до системної роботи в регіоні, передає "ДС".

Він також розповів, що разом із ДСНС на Львівщині розгорнули 80 наметів для обігріву та роздачі їжі, в кожному районі працюють гуманітарні штаби. Щодня військова адміністрація разом із підприємцями та волонтерами готують 25 тисяч порцій обідів та сніданків. На Головному залізничному вокзалі відкрито штаб медико-психологічної допомоги.

"Львівщина перетворилася на гуманітарний хаб між Європою та регіонами України, де тривають бойові дії: ми транспортуємо, формуємо та передаємо тонни допомоги в інші регіони. І надалі будемо робити все, що є в наших силах", — розповідає Козицький.

Проте Львівщина досі не отримує регулярної допомоги від міжнародних організацій: "Червоного Хреста", ООН, ОБСЄ, Ради Єропи. Європейські та світові організації не допомагають біженцям і не забезпечують роботу гуманітарних конвоїв.

Одиночним прикладом допомоги та співпраці він назвав хіба що шпиталь для лікування внутрішньо переміщених осіб та воїнів, який розгорнула міжнародна гуманітарна організація "Сумка Самарянина".

Під час зустрічі з Комісаром ЄС з питань навколишнього середовища, океанів та рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом і в.о міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Русланом Стрільцем очільник ОВА наголосив, що багато організацій обіцяли свою допомогу. Але не ведуть активної роботи зараз.

"Львівська ОВА готова координувати їхню діяльність і забезпечити помічників, які підкажуть специфіку логістики чи допоможуть з іншими питаннями. Ми готові надати житло, транспорт, харчування", — зазначив Максим Козицький.

У відповідь комісар ЄС пообіцяв обговорити проблему з президентом "Червоного Хреста" та пропрацювати можливість активізації роботи інших гуманітарних місій в Україні та на Львівщині зокрема.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua